Валентин Вигівський 5 канал

Сьогодні день народження викраденого Кремлем українського патріота Валентина Вигівського

У серпні 2014 року окупаційна влада Криму затримала 32-річного Валентина Вигівського і вивезла до РФ

Звинувачений у "шпигунстві", Вигівський провів 15 місяців у московській в'язниці "Лефортово", чекаючи суду. Половину цього часу консули безуспішно намагалися вибити дозвіл на зустріч із затриманим. Лише в грудні 2015-го Валентин Вигівський отримав вирок у вигаданому звинуваченні – "за економічне і військове шпигунство в авіакосмічній галузі Росії" – 11 років суворого режиму. Відбуває покарання в колонії у Кіровській області.  

Сьогодні киянину Валентину Вигівському виповнюється 33 роки. В ефірі "5 каналу" батько незаконно ув'язненого Валентина, Петро Вигівський повідомив подробиці зникнення свого сина та його подальшого перебування в російській неволі.

"Я в принципі не хотів, що він туди їхав, це вже якраз почалися ці пертурбації з Кримом, хоча Крим – це Україна до цього часу, я в цьому впевнений. Ну, він сказав – я туди й назад – квитки вже були якраз. Це він по телефону мені сказав, і це вже перед самим від'їздом – ну і все, він поїхав. На скільки я знаю, там десь цілу групу захопили, та "кримська самооборона", і потім вже там якесь сортування відбулося. Я почав телефонувати йому, як він ще в дорозі був, але зв'язку не було. Тоді вже як я на другий день не додзвонився – я вже зрозумів, щось мабуть-таки сталося", – повідомив батько Вигівського.

Перший лист він сина Петро Вигівський отримав більш ніж через півроку. "Я особисто зміг один раз з ним поговорити по телефону, це було мабуть, точно не скажу, мабуть місяців через вісім-десять, бо по телефону йому не давали говорить, тільки дозволили переписку в листах, а по телефону, як мені сказали слідчі, що телефонні розмови дозволяють тільки тим, хто погоджується з обвинуваченням. Оце, мабуть, як він вже погодився з обвинуваченням своїм, йому дозволили один раз поговорити 10 хвилин і то – російською мовою. Лист перший прийшов мабуть десь більше через місяць, як він зник. Ми майже місяць взагалі не знали, де він знаходиться", – розповів Петро Вигівський.

З вересня 2014 року від ув'язненого Вигівського надійшло трохи більше 60 листів. "За весь час що ми знаємо, ймовірніше, не дійшов один лист – ну це він писав, що може не дійде, бо він там, так його дістало, що він там написав все, що хотів, і той лист мабуть не дійшов", – сказав Петро Вигівський.

Пропонуємо до вашої уваги повну версію розмови з Петром Вигівським – батьком викраденого українського патріота: 

Нагадаємо, напередодні колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв на своїй сторінці у Facebook, заявив, що Вигівського, який перебуває в російській в'язниці, били і катували, щоб змусити працювати на ФСБ.

"5 канал" закликає усіх небайдужих долучитись до нашої акції та написати листа викраденому і незаконно засудженому в'язню Кремля Валентину Вигівському. Адреса – "ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской области, пос. Утробино, Кировская обл., Россия, 613040 Вигівський Валентин Петрович 1983".

Попередній матеріал
Росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України – Wyborcza
Наступний матеріал
Культового кінорежисера "П'ятого елементу" засудили за плагіат – The Guardian
Теги:
Loading...

У Росії українця Валентна Вигівського незаконно засудили до 11 років тюрми

Обличчя кримських політв’язнів: справа "26 лютого"

Правозахисниця: Кремль утримує 29 українських політв'язнів, з них 15 - в Криму

Адвокат Афанасьєва: Політв'язня вмовили попросити помилування

Для екстрадиції українських політв'язнів необхідно посилювати міжнародний тиск на РФ – Матвійчук

"Стіни впадуть!" – українці привітали з Днем народження політв'язня РФ Миколу Карпюка