cont.ws

Росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України – Wyborcza

  До кінця року Збройні сили Росії збираються провести близько 4 тисяч маневрів

  Про це пише польське видання Gazeta Wyborcza, передає ZN.UA. Заступник міністра оборони РФ генерал Дмитро Булгаков заявив, що вже 15 серпня відбудуться навчання "Кавказ 16" за участі військових частин південного військового округу, який розташований впритул до кордону України.

  Міністр оборони РФ Сергій Шойгу також похвалився тим, як зміцнює сили біля українських кордонів. За його словами, через те, що "загроза з боку України і НАТО зростає", російська армія сформувала в південному окрузі чотири нові дивізії і дев'ять бригад. Крім того, поблизу України Москва вирішила розмістити ракети класу "Іскандер".

  Тим часом, військово-морські сили в регіоні отримали ракети "Бастіон" і "Бал", а також протиповітряні ракети С-400 "Тайфун". Загалом, за словами Шойгу, частини південного округу за останні два роки отримали близько чотирьох тисяч нових бойових машин, літаків і різного роду ракет. У свою чергу, військовий експерт Віктор Мураховський звертає увагу, що Шойгу бреше, коли каже про чотири нові дивізії біля кордону України. Абсолютно новими насправді можна назвати лише дві з них: 150-ту Ідрицько-Берлінську дивізію, а також розміщену в окупованому Криму дивізію протиповітряної оборони, озброєну ракетами С-400.

  Ще дві – це старі дивізії, які внаслідок реформи армії, започаткованої в 2008 році міністром оборони Анатолієм Сердюковим, були перетворені на військово-повітряні військові частини. А зараз їхній статус повернули, оскільки Москва намагається розвернути свої Збройні сили на Захід.

  Про те, як Москва будує свій "український фронт", написав нещодавно російських тижневик "Ведомости" з посиланням на московського військового експерта Руслана Пухова. Він нагадав, що поблизу північного кордону України розміщені сили створеною рік тому Першої танкової армії. На півдні Росія створює 20-ту армію. Також в планах Москви створити в регіоні ще одну нову армію.

  "Сенс цих змін очевидний: на кордоні з Україні, де ще три роки тому не було зовсім ніяких військ, російська сторона створює три великі суходільні групи для раптового наступу в напрямку Києва, який розташований від кордону лише за 270 кілометрів. А на півдні – для створення міцних лещат і оточення головних сил української армії на лівобережній Україні", - пояснив Пухов. Він розповів Gazeta Wyborcza, що попри те, що говорять на Заході, мобілізація Збройних сил Росії біля кордону України непорівняно більша, ніж біля країн Балтії чи Польщі.

  "В Калінінградській області немає зараз ніяких "Іскандерів". Розміщена там 152 ракетна бригада лишається єдиною нашою частиною, озброєною старими "Точками-У" і не отримала ще нові ракети", - сказав Пухов.

  Минулої п'ятниці в бюлетені "Незалежний військовий погляд", який отримують всі частини російської армії, відкрито було написано: "Росія не виключає великої війни. Україна стає нашим стратегічним ворогом". І нібито саме тому Москва відправляє потужні сили на український кордон. 

  Нагадаємо, 28 липня розвідка зафіксувала чергові факти перекидання озброєння, військової техніки, боєприпасів і пально-мастильних матеріалів з території РФ до "ДНР"/"ЛНР".

  Попередній матеріал
  У Дніпрі пройшов потужний ураган: з будинків позривало дахи
  Наступний матеріал
  Сьогодні день народження викраденого Кремлем українського патріота Валентина Вигівського
  Теги:
  Loading...

  Бойовики відкрили вогонь із зеніток поблизу Горлівки, діють під прикриттям – ІС

  Форсовані атаки бойовиків: поблизу Зайцевого ворог стріляв з надважкої ствольної артилерії