Адвокат Афанасьєва: Політв'язня вмовили попросити помилування

  Українського політв'язня Афанасьєва вмовили попросити помилування

  Написання прохання на помилування Геннадієм Афанасьєвим – це один зі способів на шляху до обміну, над яким працювала і українська, і російська сторони. Про це повідомив адвокат засудженого Алєксандр Попков, передає "Громадське".

  До цього Росія не проявляла жодного інтересу, а утримування в'язнів проходило в жорстких умовах. Наприкінці травня Афанасьєфа та ще одного в'язня Юрія Солошенка перевели до іншої в'язниці. До них пустили консула, а також надали ліки. Адвокати в'язнів сподіваються на обмін найближчим часом.

  "Гену вмовили написати це прохання представники Росії та України. Спочатку ми стикалися з тим, що РФ не реагувала на спроби України, а останні два тижні ми бачимо лояльне добре ставлення і рух з боку російських чиновників", – повідомив адвокат.

  Всі переговори тривають, але до моменту, поки Геннадій не повернеться до України, "будь-які припущення – це міркування".

  Раніше російський юрист Ілля Новіков повідомив в ефірі "5 каналу", що дізнався про плани визволення Афанасьєва і Солошенка. З урахуванням гуманітарних міркувань, є інформація про те, що їх звільнення можливе найближчими тижнями, зазначив він.

  Нагадаємо, Геннадія Афанасьєва засудили до семи років суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у тій самій справі, що й Олега Сенцова. А Юрія Солошенка засудили до шести років за звинуваченням у спробі вивезти комплектуючі до зенітно-ракетного комплексу.

  Попередній матеріал
  Парламентарії НАТО закликають глав союзу готуватися до загрози з боку Росії
  Наступний матеріал
  У Польщі хочуть відмовитися від контракту з "Газпромом"

  Афанасьєва і Солошенка передадуть з РФ у найближчі тижні – Клімкін

  Президент: Ми чекаємо повернення додому Солошенка, Афанасьєва, Сенцова, Кольченка та інших заручників

  Засуджених у Росії українців Афанасьєва і Солошенка перевезли з колоній у московський СІЗО