Скасування карантину в Черкасах: що спонукає українців нехтувати обмеженнями

Черкаси 5 канал / Час. Підсумки тижня
Центральна та місцева влада, яка наполягає на суворих заходах, сама ж їх порушує

Згадайте місяць тому: тиша на вулицях і самоізоляція. Що бачимо нині: заповнені парковки, довжелезні затори, принаймні у столиці. Маски багато хто вже носить на підборідді або й не носить узагалі, а санітайзери в магазинах дедалі менше пахнуть спиртом. Таке враження, що українці не чекають команди згори, а поступово виходять із карантину, і це рішення кожен з нас ухвалює сам для себе.

Чи є щось таке, що спонукає українців нехтувати обмеженнями? Цього тижня ми побачили, що влада, яка наполягає на суворих заходах, сама ж їх порушує. Можновладці ходять на телевізійні ток-шоу без масок, натовпами зустрічають літаки, відвідують ресторани.

Парк у Києві
Парк у Києві5 канал / Час. Підсумки тижня

Cкандальна історія з рестораном у центрі Києва, який належить депутату від "слуг", тому доказ. І от цікаво, на що розраховує влада, коли обмежує людей, а сама під час карантину заробляє? І чому тепер владу так обурили Черкаси, які справді неочікувано послабили карантин?

Таке пом’якшення карантину виправдане частково, адже все одно, незважаючи на заборону, в парках завжди було людно, а частина закладів та перукарень працювали підпільно, інші ж зазнавали великих збитків. Водночас є ризик, що черкасці це пом’якшення сприймуть як скасування карантину й знову з’являться переповнені маршрутки і натовпи. Сьогодні вже третій день, відколи Черкаси живуть за новими нормами. Проте магазини та приватні ринки відкриватися не поспішають. Як і раніше, люди ходять у масках і, на перший погляд, дотримуються соціальної дистанції. На вихідних черкасці ще більш масово пішли в зелені зони та навіть відкрили пляжний сезон.

За таке пом’якшення поліція відкрила кримінальну справу проти членів виконкому, які ухвалили рішення. Вже розіслали повістки на допит виконкомівцям і міському голові. Привіт йому прилетів також із Києва, причому подвійний – і від міністра внутрішніх справ, і від президента.

Мітинг підприємців у Черкасах
Мітинг підприємців у Черкасах5 канал / Час. Підсумки тижня

Все це трапилося в п’ятницю, в перший день послаблення карантину. І цього ж дня члени виконкому та підприємці зібралися на мітинг біля поліції й вимагали закриття справи, адже великі непродовольчі магазини так і працюють, доки на карантині середній та дрібний бізнес на межі банкрутства. Тому міський голова відчуває підтримку і скасовувати рішення виконкому не буде.

Після таких гарячих дискусій черкаського мера й офіційного Києва в інтернеті почали з’являтися різні фотоприколи про Черкаси та пом’якшення карантину. А ще в соцмережі оприлюднили повідомлення з Банкової про погрози.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко5 канал / Час. Підсумки тижня

Тим часом Мукачево теж не витримує й дещо послаблює карантин. І вже з понеділка відкриває торговельні центри і парки. Слідом і Дніпро. Хімчистки, СТО, кав’ярні та ресторани теж почнуть працювати. Тобто це рішення місцевих влад, які запевняють, що у них усе під контролем. І це тепер їхня зона відповідальності.

Це важливо розуміти. Чому? Бо всі побачили поганий приклад верхівки. Але чи варто його наслідувати й ризикувати зараз здоров’ям українців, відкриваючи двері під час епідемії? Приклад Черкас може запустити масові протести, і тоді буде вже складно їх зупинити. Міста просто стануть неконтрольованими.

 

Попередній матеріал
Український народний джаз: як комсомольці у Львові цькували маестро Ігоря Хому за "буржуазну" музику
Наступний матеріал
Залізна завіса: чому Україна не випускає своїх громадян на роботу за кордон
Loading...