5.ua

Скандал навколо підручників математики для першого та другого класу [відео]

   

  Експерт: «З огляду на велику кількість мовних помилок, уважаємо, що підручники «Математика» для 1 класу загальноосвітніх закладів - автори Рівкінд та Оляницька  та математика для 2 класу - такі ж самі автори, не можна використовувати у початкових школах».

  Такого висновку мовні експерти академії наук дійшли після кількатижневої перевірки двох підручників.

  Оцінку фахівців замовив парламентський комітет освіти і науки. Відповідь довелося розписувати на дев’яти сторінках - стільки знайшли помилок.

  Лариса Колібаба, старший науковий співробітник відділу граматики, кандидат філологічних наук Інституту української мови НАНУ: «Задайте запитання, а потрібно - поставте запитання, вирішити задачу, а треба - розв’язати задачу».

  Ніна Яценко, старший науковий співробітник відділу наукової термінології інституту української мови НАНУ: «Підбери до них схеми - замість добери до них схеми. Мурашка - під впливов російського "муравей - рід визначено: "поповз"»

  А ще помилки пунктуаційні, технічні, логічні, стилістичні. Та найпоширеніші - це калькування з російської мови

  Лариса Колібаба, старший науковий співробітник відділу граматики, кандидат філологічних наук Інституту української мови НАНУ: «Завдання 4 сторінка 57 лісовичок пригостив одним тістечком галявинку і одним тістечком поляночку. Я думаю, що зрозуміло, що галявина і поляночка - це те саме. Якщо у нас будуть такі завдання, то про яку мовну культуру учнів можна говорити».

  Інколи складається враження, що тексти завдань - це просто переклад із російських підручників. Чи то не редагували зовсім чи так володіють мовою перевіряльники - експерти з академії кажуть: помилки можна знайти і без прискіпливого ока фахівця.

  Фахівець: «Поїзд вийшов о 5 годині вечора. магазин закрили, а потрібно магазин зачинили і взагалі там - о 5 годині вечора такого бути не може - 17 година.  Це свідчить про те, що культури мови не формується на уроках математики і відповідно нівелюється процес викладання української мови уже в початкових класах».

  Там, де все гаразд з українською - проблеми з самою математикою. Підручник іншого автора - Богдановича - дивує завданнями. Мама першокласниці Марійки - за голову хапається: як пояснити шестирічній дитині складну термінологію

  Ганна Ільїних, мама першокласниці: «Ось ми дійшли вже до таких речей як відрізок. промінь і пряма. Те, що дітям складно розрізнити і вони в принципі поки їм розповідаєш - вони щось роблять, якщо сказати їм розрізни - вони вже не сприймають».

  Від учителів чули нарікання і на інші підручники - вже готуються закреслювати помилки:

  Ганна Ільїних, мама першокласниці: «Ми знаємо що у другому класі нас буде чекати підручник де буде написано 12 розділити на 2 буде 12. Маємо вчити такі от приклади і пояснювати дитині чому це не буде так . Це просто ламати дитині стереотип - що те, що в книжці, те – правильно».

  Скільки коштів на горе-підручниках втратила держава, чи вилучать 200-т тисячний тираж зі шкільних бібліотек та як у майбутньому уникнути таких хиб - відповіді на ці питання лишилися за зачиненими дверима Міністерства освіти і науки. На запит «5 каналу» там наразі не відреагували. Натомість науковці знайшли відповідь просту

  Науковець: «Було б дуже добре, якби на перед спочатку давали текст для рецензування, а потім цей підручник почали друкувати». 

  Світлана Одаренко, Іван Вірченко, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Забудовники кращих земель Криму дісталися до Масандрівського парку [відео]
  Наступний матеріал
  100 тис. інсультів щороку фіксують в Україні [відео]
  Теги: