Зоряна Скалецька
Зоряна Скалецька 5 канал

Скалецька пояснила відмінність між обсервацією та карантином

Читайте по-русски
Заступник Віктор Ляшко повідомляє, що одна іноземна громадянка поскаржилась на біль у животі

Жодних ознак гострих респіраторних захворювань серед громадян України та іноземців, яких привезли з Уханю, не зафіксовано. Про це повідомила чільниця МОЗу Зоряна Скалецька у фейсбуці.

Водночас її заступник Віктор Ляшко повідомляє, що одна іноземна громадянка поскаржилась на біль у животі. Медики діагностували загострення хронічної гастроентерологічної хвороби, приписали спеціальне харчування та залишили жінку на подальшій обсервації.

Решта евакуйованих пасажирів, члени екіпажу та персонал почуваються добре. У новому відеозверненні Зоряна Скалецька повідомила, що обсервація, під якою нині перебувають люди, має відмінності від карантину, і пояснила які саме.

"Обсервація і карантин суттєво не відрізняються. Карантин – це той режим, який оголошується на зоні на певній території, котра має значні поширення зараження і потрібно контролювати територію і поширення, і пересування людей. Якщо ми говоримо про обсервацію – це тоді, коли ми маємо здорових людей, які поміщені в умовах ізоляції для постійного медичного спостереження для того, щоб унеможливити поширення вірусу", – написала Скалецька.

Нагадаємо, у четвер, 20 лютого, міністр заявила, що залишається в обсервації у Нових Санжарах разом з евакуйованими. Уже наступного ранку начальник медцентру "Нові Санжари" Олександр Блінов розповів журналістам, що очільниця МОЗ покинула санаторій "Нові Санжари".

У пресслужбі Кабміну підтвердили: Скалецька у Нових Санжарах не залишатиметься, адже братиме участь в урядовому брифінгу щодо ситуації. На ньому вона так і не з'явилася. А представники МОЗ та МВС заявили, що міністр охорони здоров'я взагалі не покидала території санаторію. А керівник закладу Блінов – просто помилився.

Попередній матеріал
Трамп: "Якби Україна та РФ порозумілися між собою, це було б добре для всього світу"
Наступний матеріал
Відчути зв'язок поколінь: у Львові переселенці з Надсяння вшанували 75-ті роковини депортації
Loading...

"Скалецька Шредінгера", скуплені маски та умови проживання в санаторії: ситуація в Нових Санжарах

"Скалецька Шредінгера": суперечливі дані про очільницю МОЗ у "Нових Санжарах" – що відомо

В Україні повністю зруйнована епідемічна служба – ексзаступник голови МОЗ

Міністерка Скалецька, яка заявляла, що залишиться на карантині, покинула санаторій "Нові Санжари" (оновлено)

Евакуація українців з Уханю: Скалецька заявила, що місце для карантину ще не визначили

Епідемія коронавірусу: міністр Аваков розповів подробиці евакуації українців з Уханю