Українці застрягли в аеропорту
Українці застрягли в аеропорту Facebook

Припинення дії ліцензії SkyUp: пасажири будуть абсолютно незахищені – юрист

Читайте по-русски
Позов проти авіакомпанії може стати небезпечним прецедентом, сказав експерт

Ситуацію навколо лоукоста SkyUp Airlines обговорювали у студії "Інформаційного дня" на "5 каналі" з юрисконсультантом перевізника Wizz Air Ukraine, експертом з авіаційного права Олексієм Бурчевським.

Він зазначив, що районний суд не анулював, а зупинив, як написано в ухвалі, дію ліцензії авіаперевізника. Бурчевського це дивує, адже всі питання щодо надання чи анулювання ліцензії вирішує Державна авіаційна служба або Адміністративний суд.

Він коментує: "Якщо ця ухвала не буде скасована Апеляційним судом, це може стати дуже небезпечним прецедентом – коли будь-який пасажир не зможе бути до кінця впевненим, що в день, коли в нього є переліт, ліцензію його перевізника не скасують. Законодавство передбачає анулювання ліцензії. Воно не передбачає призупинення або зупинення дії ліцензії".

Якщо ж суд, наприклад, анулює ліцензію, пасажири виявляться геть незахищеними, говорить Бурчевський.

За словами юриста, позов проти SkyUp стосувався захисту прав споживачів: "Попросили суд в якості забезпечення цього позову призупинити дію ліцензії авіакомпанії – перше прохання до суду. І друге прохання, вимога до суду: заборонити авіакомпанії здійснювати польоти. Дуже цікаво, що суд першу вимогу задовольнив, а другу не задовольнив. Це при тому, що в принципі авіакомпанія без діючої ліцензії не повинна здійснювати перельоти".

Нагадаємо, Баришівський районний суд Київської області заборонив літати авіакомпанії SkyUp. Причина – системне невиконання зобов'язань перед клієнтами, затримки рейсів і відсутність контролю за виконанням норм авіаційної безпеки. SkyUp Airlines уже подала апеляцію і продовжує працювати у звичайному режимі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Фотогалерея: У Туреччині літак Pegasus Airlines викотився за злітну смугу і застряг на краю урвища

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
США розширює роботу над санкціями проти будівництва російського "Північного потоку-2"
Наступний матеріал
Перехід парафій до ПЦУ сповільнився – в чому причина
Loading...