Юлія Самойлова – російська співачка twitter.com

Штраф чи недопуск до участі в Євробаченні: як Україна поплатиться за заборону в'їзду Самойлової

Аласанія розповів, що сума штрафу може скласти до €200 тис., які буде зобов'язана виплатити Національна суспільна телерадіокомпанія

За недопущення російської співачки Юлії Самойлової до участі в міжнародному конкурсі Євробачення-2017 Національна суспільна телерадіокомпанія України повинна буде заплатити штраф у розмірі €200 тис. Про це йдеться в листі, про який телеканалу "112 Україна" розповів глава НСТУ Зураб Аласанія. Він уточнив, що лист із повідомленням про те, що на Україну будуть накладені санкції, отримав сьогодні вранці.

"Дуже довгий лист, зазначені порушення незначні, єдине значне – щодо недопуску Самойлової", - сказав глава НСТУ. При цьому Аласанія зазначив, що поки не відомо, чи є офіційна заява Європейської мовної спілки з цього питання.

З його слів, розглядався варіант позбавити Україну права брати участь у конкурсі на рік або більше, однак було вирішено обмежитися грошовим штрафом.

"Сума штрафу може скласти до €200 тис., які буде зобов'язана виплатити Національна суспільна телерадіокомпанія", - розповів Аласанія.

Глава НСТУ зазначив, що Україна має 20 діб на оскарження рішення, і цей процес вже почався.

"Будемо оскаржувати рішення в Наглядовій раді Євробачення, хоча є відчуття, що це ні до чого не приведе. Власне, остаточне рішення ними прийнято", - сказав він.

"Європейська мовна спілка не хоче втрачати Росію. Тому, наскільки відомо, вирішили все обнулити, а саме: Росію також оштрафують за те, що вони, всупереч взятим зобов'язанням, запропонували до участі в конкурсі співачку, яка порушила закон України. І все - після цього запропонують почати з чистого аркуша", - зауважив Аласанія.

Він також наголосив, що накладені санкції можуть стати непідйомною ношею для Суспільної телерадіокомпанії, якщо взяти до уваги недофінансування Суспільного мовника Кабміном на 300 млн грн, також €15 млн, які заморожені в Швейцарському банку, як борг за Євроньюс (процес триває з 2010 року), і позов, який готує Російська Федерація в зв'язку з недопуском Юлій Самойлової до участі у Євробаченні-2017.

Як повідомляв 5.UA, 22 березня СБУ заборонила в'їзд в Україну конкурсантці Євробачення від РФ Юлії Самойловій. Як стало відомо, співачка у червні 2015 року брала участь у гала-концерті "Світ спорту і добра" на території окупованого Росією Криму, куди в'їхала з порушенням встановленого порядку Україною, чим, відповідно, порушила українське законодавство.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Фінал Євробачення-2017 у фото: як це було

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прикордонники затримали авто з товарами для військової техніки поблизу кордону з РФ
Наступний матеріал
"Захоплені в АТО": Українські бійці передали СБУ громадянина РФ та ще трьох розвідників
Loading...

Бюджет Євробачення: оргкомітет озвучив видатки та доходи від конкурсу – інфографіка

Солістка гурту ONUKA: Після Євробачення поїхала в Чорнобиль "перезавантажитися"

Прикордонники затримали авто з товарами для військової техніки поблизу кордону з РФ

Суд у справі Януковича: які аргументи наводила сторона обвинувачення та захист

СБУ видворила з України "злодія у законі"

Правоохоронці затримали іще одного фігуранта у "справі Курченка"