Стало відомо, що Резолюція Європейського парламенту, яка була ухвалена напередодні Саміту Україна-ЄС, окрім підтримки нашої держави містить недвозначні сигнали партнерів до української влади, зокрема, офіційному Києву нагадали про свободу ЗМІ та про права політичної опозиції. Про це повідомляє "Прямий".
Зокрема, у документі Європейський парламент "закликає владу України недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість діяти відповідно до європейських амбіцій свого народу шляхом значного прискорення прогресу в реалізації важливих реформ, щоб якнайшвидше належним чином виконати критерії для членства в ЄС; у зв'язку з цим наголошує на необхідності захисту незалежності всіх антикорупційних інституцій, зміцнення свободи ЗМІ, посилення ефективності та відповідальності судової системи, усунення недоліків у функціонуванні правоохоронних органів та забезпечення політичного та партійного плюралізму всередині та за межами Верховної Ради України; закликає Україну утримуватися від ухвалення законодавства, яке не відповідає законодавству ЄС або ставить під загрозу досягнення у процесі реформ і боротьби з корупцією".
Як відомо, у Євросоюзі неодноразово непублічно закликали владу України повернути в цифровий ефір телеканали "Прямий", "5 канал" та "Еспресо". Про це в інтерв'ю "Європейській правді" розповіла посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Вона повідомила, що ЄС закликає українську владу відходити від формату "Єдиного марафону" на телебаченні.
"Ми, можливо, не публічно, але весь час говоримо про ці речі з українським урядом. У нас є спільна мета: щоб Україна залишилася демократичною і під час війни. Інформаційна війна – це справді складова сучасних війн", – зауважила Фельдгузен.
На уточнення журналіста про те, що відімкнули не лише проросійські телеканали, амбасадорка відповіла: "Так. І ми обговорювали вже не раз, що треба перейти в більш відкритий простір".
Крім того, на запитання, чи йдеться про те, щоб в Україні був не "Єдиний марафон", а різні канали, Фельдгузен відповіла: "Наприклад, так. Тому, що люди повинні мати альтернативні джерела інформації. Мені здається, що всі ваші політичні сили зараз – патріотичні. Усі хочуть, щоб Україна перемогла. Можливо, є різні погляди, але все-таки всі – патріоти. А людям треба дати можливість обирати, що вони хочуть дивитися".
Як відомо, рішення про заборону на виїзд за кордон для депутатів та депутаток всіх рівнів розкритикували правники та політичні експерти. Співголови МФО "Рівні можливості" у Верховній Раді звернулось до прем'єр-міністра України щодо постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 69 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України". Співголови висловили занепокоєння щодо включення до переліку осіб, яким заборонений виїзд за кордон депутатів місцевого рівня, серед яких 30,5% становлять жінки.
"Вони запропонували виключити з переліку осіб місцевих депутатів, оскільки відповідно до Конституції України вони не є державними службовцями і не отримають заробітної плати з місцевого бюджету (за виключенням посадових осіб ОМС). Жінки-депутатки на місцях багато займаються гуманітарною допомогою і волонтерством, вони так само мають право евакуювати своїх дітей чи родичів, а також відвідувати їх. Це рішення ставить їх у дискримінаційне становище і є ризики, що жінки будуть відмовлятися від мандатів. Це рішення викликало значний резонанс у суспільстві, особливо серед жіночих правозахисних організацій, через відсутність належної оцінки впливу прийнятого рішення на жінок, які мають сімейні обов'язки по догляду за дітьми і членами родини і які перебувають у шлюбі – зауважили народні депутатки", – мовиться в повідомленні.
Читайте також: ЄС непублічно закликає Київ відходити від "єдиних новин" на телебаченні – посол Німеччини.
Дивіться також відео за темою:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.