Марина ніколи не думала, що захоче керувати дронами, але повномасштабна війна повністю змінила її плани. Дівчина закінчує базовий курс у школі пілотес і хоче продовжити навчання. Говорить, що мріє допомагати на фронті передавати координати ворогів і цим зламати стереотип, що військова служба – не для жінок.
"Я також хотіла б сказати, що жінкам не місце на війні. Але, якщо ми обираємо Україну, а я, наприклад, її обрала, як і всі люди, які тут знаходяться, ми не можемо бути осторонь. Кожен воює на своєму фронті. Я розумію, що в мене немає страху і я готова йти далі", – вважає пілотеса Марина.
Перший курс тривав місяць, і навчитися керувати дронами прийшли 4 жінки. Тепер вони мають скласти іспит. Для цього потрібно підняти квадрокоптер у небо, поставити точки на карті та приземлити безпілотник. Марина разом із Мірою працюють у парі – одна відповідає за кермо, інша стежить за картою. Вони вже підняли квадрокоптер і готові до завдання.
В Україні не вистачає людей для аеророзвідки, а в таких школах навчають лише чоловіків, розповідає співзасновник проєкту Валерій Боровик. Так і з'явилась ідея навчати жінок керувати дронами.
"Це потрібно для того, щоб якомога більше людей, зокрема дівчат, були причетні до захисту країни. Щоб вони могли в любий час захистити свою домівку, допомогти Силам спецоперації, військовим підрозділам, ЗСУ, ГУР, військовій контррозвідці", – пояснює співзасновник школи "Пілотеси України", голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.
"Кожна людина повинна вміти щось робити, якщо буде якась велика небезпека. Ну, наприклад, бути танкістом із мене не вийде, бо я вже така поважна пані, а дронами можна. Можна самій навчитися, а потім навчити дівчат або хлопців, які підуть на передок", – переконана пані Олена.
Усі пілотеси успішно пройшли випробування. Тепер вони зможуть продовжити тренування для того, щоб згодом навчати інших або виконувати бойові завдання на війні. Заняття в школі повністю безплатні. Потрібно лише заповнити анкету та написати мотиваційного листа. І найкращі з дівчат зможуть стати "очима ЗСУ" та перетворювати русню на попіл.
Віталій Залевський, Орест Пона, "5 канал"
Читайте також: Летюча балалайка або повітряний мопед: що одесити і фахівці розповідають про іранські БПЛА Shahed-136
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
За межею: росіяни завдали цинічного авіаудару по пологовому будинку в Маріуполі – моторошні фото









