5 канал

"Щоб діяв, як одна сім'я": Полк "Миротворець" пройшов тижневий тренінг за стандартами НАТО

У тижневому тренінгу взяли участь 30 бійців

Тижневий тренінг за стандартами НАТО пройшли понад 30 бійців полку спецпризначення Національної поліції "Миротворець". Чому навчилися продемонстрували журналістам "5 каналу".

Подарунок – джип – пройшов разом із бійцями усі гарячі точки. Останнім часом його використовували для евакуації поранених з поля бою. Це одна з небагатьох автівок, яку вдалося вивезти з Іловайська.

"В одному з боїв була пошкоджена. Трошки наїхали на неї танком. Вирішили зробити з неї багі. У випадку вибуху чи міни хлопці швиденько розбігаються. І максимум - контузія", - сказав боєць полку "Миротворець" НПУ "Хохол".

Нині цей джип використовують як вогневе прикриття. Дві групи бійців мають знешкодити умовну диверсійну групу. Більшість з цих вояків мають бойовий досвід. Тому цю роботу знають. Проте визнають: тепер, після навчань, роблять усе дещо інакше.

"Найголовніше – щоб підрозділ діяв, як одна сім'я. Протягом чотирьох тижнів він вже інтуїтивно відчуватиме плече кожного бійця", - зазначив один з бійців полку.

Массіміліано Прімон - інструктор з Італії. Воював в Іраку та Афганістані. В Україні вчить бійців поліцейського спецпідрозділу працювати так, як це роблять колеги в країнах НАТО.

"Це базовий рівень військової підготовки для поліції. Це рух на полі бою, дії бійців на передовій лінії, під час патрулювання. Це звичайна підготовка для військових країн Заходу", - прокоментував він.

Медик підрозділу "Док" записався добровольцем у 2014 році. Каже, тоді військову науку вивчали на ходу.

"Самі тренувалися, між собою дивилися, як зручніше, як краще. Після перших бойових досвідів вже більше знаєш що треба", – сказав він.

"Док" зазначив, що інструктор навчив їх прикривати один одного, швидше зачищати будівлі. Проте не лише інструктор вчив їх, а й вони його.

Тож, тепер три десятки бійців, які пройшли тижневий тренінг, стануть інструкторами для своїх колег з полку "Миротворець".

Детальніше про тренування дивіться у сюжеті:

Максим Волобоєв, Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
Нардеп пояснив, звідки з'явилася ідея законопроекту щодо колективного читання "Отче наш" відразу після відкриття засідань
Наступний матеріал
Дрон RacerX встановив світовий рекорд швидкості – відео

У країнах ЄС стартували мультинаціональні навчання НАТО Saber Guardian

Гелікоптери та "зброя майбутнього": видовищний етап навчань Sea Breeze-2017

Тисячі вояків приїхали додому: 93-тя ОМБр у повному складі повернулась на Дніпропетровщину

"Доруйнувати вціліле": бойовики не припиняють обстрілювати зруйновану "Бутівку"

Безстрашні у морі: як охоронці рубежів вражають цілі – фоторепортаж

Димова завіса, морський бій: як проходять навчання на випадок агресії з моря