Немає причин для паніки через пожежу в Чорнобильській зоні – небезпечних речовин у повітрі ані в Києві, ані в області фахівці не знайшли. Відучора спеціалісти з радіаційної безпеки вимірюють рівень радіації в повітрі в столиці та на околицях міста. Результати – вже знає кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.
Спеціальна мобільна лабораторія (вимірює кількість радіоактивних речовин у повітрі) ще від учора курсувала столицею. За словами фахівців – радіаційний фон у Києві анітрохи не змінився.
"Вимірювання проводять детекторами, вони з двох бортів у нас вловлюють радіаційний фон. Ще один у нас спрямований уперед, по ходу машини. Безперервний моніторинг відбувається. Кожні 4 секунди вони фіксують радіаційну обстановку і передають це все на ноутбук", – пояснив науковий співробітник відділу радіаційного захисту Ярослав Бєлов.
Сьогодні також проводили моніторинг на околицях Києва, між селищами Капітанівка та Мила. Фахівці досліджували концентрацію в повітрі радіоактивного цезію – як найбільш леткого. Його виявлено не було.
"Кияни можуть спати спокійно. Нічого їм не загрожує. Доза, яку вони можуть отримати – в 10 млн. разів менше того, що нам Міністерством охорони здоров'я дозволено ", – наголосив начальник відділу радіаційного захисту центру ядерної та авіаційної безпеки Володимир Богорат.
Нагадаємо, близько 2 га лісу та сухої трави досі горять у зоні відчуження. Про це повідомляють у прес-службі ДСНС. Водночас, зазначають – відкритого вогню немає, спостерігається тління двох осередків лісової підстилки.
Причини пожежі наразі з'ясовують. Раніше, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін повідомив, що на місці інциденту були знайдені смолоскипи, однак, чи пов'язані вони з пожежею – ще невідомо. Поліція розслідує загоряння сухої трави та лісу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС як знищення або пошкодження лісових масивів. Відкрито кримінальне провадження.