Соромно за корупцію і дуже боляче, що через це гинуть наші побратими – військовий і фронтмент гурту "Тінь Сонця"

Сергій Василюк Facebook/ Сергій Василюк
Друзі, відкрито збір на потреби 130-го батальйону 241-ї окремої бригади ТРО – прохання підтримати

У програмі "Час: Online" з Марією Скібінською на "5 каналі" військовий та фронтмент гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк розповів про ситуацію на фронті та висловив свою думку щодо закону про мобілізацію.

Дивіться повний випуск програми:

Друзі, відкрито збір на потреби 130-го батальйону 241-ї окремої бригади ТРО. Нашим воїнам потрібні 2 нічні дрони Mavic 3T. Мета – 400 000 грн. Прохання підтримати

Лінк на банку

https://send.monobank.ua/jar/6LWZFYizsL

Номер картки Моно

5375 4112 1140 0200

"Просто, розумієте, що, наприклад, мене найбільше шокує в цій ситуації? Ми маємо ворога, країну, яка нас переважає чисельно, переважає нас за ресурсами і вона перейшла на воєнні рейки. А ми не перейшли. Уявляєте собі, про що ми говоримо? Тобто ми, ну, мені дуже соромно, що ми побираємося, весь час ходимо, просимо у Сполучених Штатів, у Європи, і чудово, що вони нам допомагають", – сказав Сергій Василюк.

І додав: "Але постачання боєприпасів не є регулярним".

Окупанти налаштовані максимально серйозно

"Ми все-таки, звичайно, країна смілива, відважна, наші бійці винахідливі, у чомусь геніальні і справді героїчні. Але лише на цьому перемогти такого монстра, який уже перейшов на економіку на військових рейках, ну, це просто не реально. Ми маємо це розуміти. І справді, напевно, що зараз у нас пішла та стадія війни, коли вони (ред. – окупанти) уже налаштовані максимально серйозно, зваживши всі свої помилки попередніх років, вони справді хочуть знищити нашу державність. А Україна живе нібито ще в часи АТО, "ну, якось воно буде". І весь час ми переважно ведемо перемовини із Заходом, хоча прекрасно розуміємо, яка корупція в нашій країні. Ну, це просто соромно. І дуже боляче, що через це гинуть наші побратими і ми втрачаємо території", – зазначив військовий.

Сергій Василюк сказав: "Ми вже не можемо дозволити затягувати, якщо ми хоч трошки... ну ми ж повинні розуміти, що це щодня, на жаль, гинуть люди. Страшна ціна. А головне ж, що, відповідно, це людський ресурс, який мав би воювати, але більш ефективно, а він не може".

Фронтмент гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк
Фронтмент гурту "Тінь Сонця" Сергій ВасилюкFacebook/ Сергій Василюк

"І ми дякуємо, до речі, нашим волонтерам, які нам всіляко допомагають. Тобто, народ звичайний, він уже розуміє, в якій ми ситуації опинилися. Але влада, ну ще, сучасне таке слово, "чілить", от, і це ну дуже неприємно, дуже неприємно", – наголосив військовий.

Потрібна мобілізація і на військові підприємства

Він зауважив: "До речі, про мобілізацію, ви трохи говорили про мобілізацію, то потрібна мобілізація і на військові підприємства. Щоб були хороші спеціалісти, які би виробляли так само і наше українське озброєння, і наші снаряди, патрони і так далі. Ми в цій ситуації маємо бути максимально самодостатніми. Але все одно звертатися до наших західних партнерів, які цінують наш героїзм і те, що ми справді захищаємо собою весь континент, всю Європу".

Та додав: "Але ми теж зі свого боку всі, не лише військові і волонтери, а і влада, і загалом весь наш народ, ми маємо показувати, що ми робимо все можливе, от усе можливе. На даний момент усе можливе роблять військові і волонтери. А державний апарат робить далеко не все можливе, що він би міг робити".

Чому відбувається затягування закону про мобілізацію

"Тому що на даний момент війна ще дуже далеко від Києва, і знову ж таки, завдяки нашому героїзму, самовіддачі і винахідливості нам вдалося виграти час, так. І ми, по суті, не втратили жодного обласного центру за час великої війни після вторгнення. І можливо, комусь здається, що так воно завжди і буде. Але ж ну, знаєте, один класик сучасності сказав, що віра – це відсутність знань. Вірити можна скільки завгодно, але ти ж маєш розуміти ситуацію і те, чим ти реально оперуєш в цій війні. Тому наразі, наразі немає адекватніших кроків", – сказав військовий.

Сергій Василюк підсумував: "Щодо мобілізації, напевно, що наша влада, знову ж таки, боїться перелякати тих людей, які в подальшому, як вони сподіваються, будуть за них голосувати. Вони не хочуть, скажімо так, відштовхнути свій електорат. Це зрозуміло. Але в цій ситуації це вже екзистенційна війна. Не так принципово. Взагалі, ми не знаємо, коли будуть вибори. І зараз не до виборів. Зараз час адекватних кроків. І позаяк влада мобілізує звичайних людей, так вона сама має мобілізуватися щоби, власне, ми перемогли".

Як повідомляв 5.UA, бабки на Уралі б'ють ТЦК-івців – не уявляю! – військовий і фронтмен гурту "Тінь Сонця".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Були в оточенні у Соледарі, билися за Бахмут та визволили десятки населених пунктів від окупантів: 46 ОАеМБр – "Легендарні воїни"
Наступний матеріал
Давня традиція агресора: як росія руйнувала дамби і до яких наслідків це призводило – "Машина часу"
Loading...