СБУ 5.ua

СБУ затримала жінку-військовослужбовця Нацгвардії, яка працювала на Росію

Під час відвідування Росії вона була завербована співробітниками спецслужб РФ, у неї було навіть два псевдоніми

Співробітники Служби безпеки України затримали жінку-військовослужбовця Національної гвардії України, яка працювала на Російську Федерацію. Про це на брифінгу заявив голова СБУ Василь Грицак, повідомляє УНІАН.

"5 жовтня було затримано військовослужбовця Національної гвардії України – секретоносія, яка проходила службу на Центральній базі зберігання Нацгвардії. Ми довго радились зі слідчими, називати її прізвище чи ні. Проте, оскільки ця ситуація має значний резонанс у самій Нацгвардії, ми вирішили назвати це прізвище, і слідчий дав мені на це дозвіл. Прізвище жінки-військовослужбовця – Радіонова", – повідомив він.

За словами Грицака, наразі з нею проводять слідчо-процесуальні дії. Він повідомив, що ця жінка в серпні 2016 року відвідувала РФ, де в неї живе сестра.

"Під час відвідування РФ вона була завербована співробітниками спецслужб РФ. У неї було навіть два псевдоніми, як вона стверджує, якими вона підписувала свої агентурні повідомлення – "45-й" і "Нєвський". Повідомлення вона підписувала спеціально чоловічими псевдонімами для того, щоб приховувати, що вона жінка", – сказав він. 

Голова СБУ також зазначив, що затримана передала росіянам інформацію зі значного обсягу документів, у тому числі з обмеженим доступом.

"Вона нанесла значну шкоду обороноздатності України… Наразі вона дає викривальні докази. Була проведена низка слідчих експериментів, вона розповіла, яким чином зв’язувалась з цими кураторами", – зауважив він. Також, за його словами, до Росії жінка навідувалась ще й взимку 2017 року, де проводила зустріч зі своїм кураторам. Наразі, додав Грицак, вже відоме прізвище куратора жінки.

 

Попередній матеріал
Справа екс-"беркутівця": чому суд у Харкові знову не провів засідання
Наступний матеріал
У Дніпрі на пішохідному переході вантажівка збила трьох людей, загинула дівчина
Loading...

СБУ заявила, що їй добре відомі особи п’яти французів на відкритті "центру ДНР" у Марселі

Більше 300 громадян Сербії воювали в "ЛНР" – СБУ

"Українське питання" на сесії ПАРЄ: виступи Порошенка та Кіріакідіс у Страсбурзі

"Приспішники "ДНР" хотіли підірвати вокзал у Маріуполі": СБУ затримали двох осіб

Брифінг голови СБУ щодо запобігання терактів на території України - відео

Порошенко: Москва нахабно ігнорує Мінські домовленості