СБУ
СБУ foto

СБУ закликала не поширювати фейки про "роботу американських біологічних лабораторій" в Україні

  Читайте по-русски
  На території України не діють жодні іноземні біологічні лабораторії, наголосили в органі

  Служба безпеки України закликала не поширювати фейкові новини про нібито діяльність на території України американських військових біологічних лабораторій. Про це йдеться на сторінці органу у Facebook.

  "На території України не діють жодні іноземні біологічні лабораторії. Заяви, які останнім часом лунають від окремих політиків, не відповідають дійсності та є свідомим викривленням фактів", – повідомили в СБУ.

  Там наголосили, що співпраця між Україною та США у напрямі протидії біологічному тероризму відбувається винятково в межах українського законодавства і в інтересах України.

  "Із 1993 року діє угода щодо надання допомоги нашій державі у ліквідації стратегічної ядерної зброї та запобіганні розповсюдження зброї масового знищення. Одним з її пунктів є своєчасне виявлення та протидія спалахам, що викликані небезпечними патогенами. Також у 2005 році Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство оборони США підписали рамкову Угоду про запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї. У межах цієї Угоди було модернізовано низку державних лабораторій, розташованих в Одеській, Харківській, Львівській, Київській, Вінницькій, Херсонській, Дніпропетровській областях", – зазначили в органі.

  Там наголосили, що ці лабораторії фінансуються з держбюджету, підпорядковані МОЗ і Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  "СБУ забезпечує захист об'єктів критичної інфраструктури та перевіряє діяльність наукових установ і підприємств біологічної небезпеки. Тож заходи з охорони та збереження колекцій штамів патогенів забезпечено на належному рівні. Випадковий або навмисний несанкціонований доступ до них сторонніх осіб унеможливлено", – додали в СБУ і закликали політиків не поширювати неправдиву інформацію і дбати про інтереси країни, а не про власні рейтинги.

  Нагадаємо, у Держдепі США вважають, що телеканал "1+1" повторив фейк російської пропаганди, показавши матеріал про нібито роботу "американських біолабораторій" в Україні.

  Попередній матеріал
  "Анти-Коломойський" закон та вихід Ради з карантину: депутати розглянуть на засіданні 26 питань – перелік
  Наступний матеріал
  Ексочільнику одеської обласної поліції Головіну суд дозволив зняти електронний браслет
  Теги:
  Loading...

  План "Вайс": як Сталін і Гітлер почали Другу світову і навіщо Європі "замилювали очі" Договором про ненапад

  Відволіклись на COVID-2019 і досить: пропаганда РФ повертається до теми України – дослідження

  "Повторення фейку РФ": у Держдепі відреагували на показ фільму на "1+1" про нібито роботу "біолабораторій США" в Україні

  Поліція викрила більш як 150 агітаторів, які поширювали фейки про коронавірус

  Фейки про коронавірус: як відрізнити правду від вигадки

  У Дніпрі СБУ "накрила" керовану з РФ ботоферму, що поширювала фейки про COVID-19