sbu.gov.ua

СБУ припинила діяльність конвертцентру з обігом 50 млн грн, через який фінансувалися терористи "ДНР/ЛНР"

Серед учасників незаконного бізнесу були колишні співробітники управління МВС у Луганській області

Співробітники СБУ провели масштабну спецоперацію та припинили діяльність конвертаційного центру через який фінансувалися терористичні організації. Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

Конверт обслуговував майже 50 підприємств з Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей, Києва та Харкова. Клієнти переводили гроші у готівку через безтоварні операції, а також легалізовували гроші, отримані з сумнівних джерел з приховуванням від оподаткування. Щомісячний обіг конвертцентру сягав майже 50 млн грн.

За інформацією відомства, зловмисники працювали в різних містах України. Співробітники Одеського управління СБУ затримали у Дніпропетровську бухгалтера, в Миколаєві – юриста, в Одесі – організатора конвертаційного центру, слідчі дії проводилися в Києві, Харкові та Львові. Серед учасників незаконного бізнесу були колишні співробітники управління МВС у Луганській області, яких також затримали правоохоронці. Встановлено, що частина грошей, отриманих від діяльності "конверту", переправлялася на фінансування незаконних збройних формувань так званих "ДНР/ЛНР".

"Під час обшуків у приміщеннях конвертцентру в кількох містах співробітники спецслужби вилучили більше ніж п'ятдесят печаток комерційних структур, у тому числі фіктивних, $14 тис., €3 тис. та документацію, яка підтверджує здійснення фінансових оборудок. Заблоковано 65 рахунків конвертцентру у 23 банківських установах, у тому числі з російським капіталом. У 17 банках уже накладено арешт на більше ніж 5 млн грн, перевірка триває. Відкрито кримінальне провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України", - повідомили у відомстві. Нині тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб задіяних у діяльності конвертаційного центру.

Як повідомляв 5.ua, 12 січня 2016 року податківці припинили діяльність конвертаційний центр з обігом 4,1 млрд грн

sbu.gov.ua

sbu.gov.ua

Попередній матеріал
У столиці презентували інформаційну кампанію "Крим – це Україна"
Наступний матеріал
У СЕС офіційно підтвердили завершення епідемії грипу
Loading...

У Києві виявили конвертаційний центр з обігом у 2 млрд грн

На Київщині податківці виявили конвертаційний центр з обігом у десятки мільйонів гривень

На Черкащині СБУ блокувала діяльність конвертаційного центру з обігом у 60 млн грн

На Харківщині податківці зупинили діяльність "конвертаційного центру" з щонайменше півмільярдним обігом

У Харкові викрили "конвертаційний центр" із обігом у 900 млн грн

Конвертаційний центр у Києві вивів у "тінь" 100 млн грн