СБУ перекрила незаконний канал зв'язку з Кримом Facebook / СБУ

СБУ: Перекрито канал зв’язку з Кримом, який міг контролюватися спецслужбами Росії

Одне з українських підприємств забезпечувало зв'язок Криму з Росією та невизнаною Придністровською Республікою

Співробітники Служби безпеки України перекрили несанкціонований канал зв'язку із тимчасово окупованим Кримом, який можливо контролювався спецслужбами Росії, повідомляє прес-служба СБ України.

"Правоохоронці встановили, що одне з українських підприємств телекомунікаційних послуг передало у користування російським провайдерам частину свого обладнання та мережі в анексованому Криму. Трафік з півострова надходив на технічний майданчик компанії на території України, через який забезпечувався телефонний зв'язок Криму з Росією та невизнаною Придністровською Молдавською Республікою".

Зазначається, що підприємство продовжувало надавати телекомунікаційні послуги півострову, що заборонено законодавством України. Крім того, за наявною у спецслужби інформацією, завдяки протиправним діям підприємства російські спецслужби "отримали можливість для несанкціонованого втручання" у роботу телекомунікаційних мереж українських операторів зв'язку.

Як повідомляється, під час обшуків у приміщеннях підприємства службовці виявили серверне обладнання, яке використовувалося для маршрутизації трафіку з АР Крим. У правопорушників також вилучено значну суму готівки.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) та ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Як інформував 5.ua, у СБУ повідомили, хто реалізовує російський план по розвалу України "Шатун".

Нагадаємо, у Києві ‪‎СБУ викрила оператора телекомунікацій, який надавав магістральні канали зв'язку терористам.

Попередній матеріал
Одеську ОДА тимчасово очолила Соломія Бобровська
Наступний матеріал
В НАБУ хочуть обмежити премії чиновникам

У СБУ повідомили, хто реалізовує російський план по розвалу України "Шатун"

Заява СБУ та СЗР щодо викриття планів російських спецслужб з дестабілізації ситуації в Україні у період 15-25 листопада - завершено

У Києві ‪‎СБУ викрила оператора телекомунікацій, який надавав магістральні канали зв’язку терористам

У Харкові члени "Оплоту" готували диверсії на телекомунікаційцних мережах - СБУ