nahnews.org

В НАБУ хочуть обмежити премії чиновникам

  У законодавстві немає обмежень щодо максимального розміру встановлення та виплат премій і надбавок керівникам органів виконавчої влади, державних органів та державним службовцям

  Національне антикорупційне бюро вважає, що треба переглянути підходи до визначення розмірів премій, надбавок і стимулюючих виплат держслужбовцям. Такого висновку дійшло НАБУ за результатами аналітичної оцінки інформації про нараховану та виплачену заробітну плату голові та членам НАЗК. Про це мовиться у повідомленні НАБУ.

  "Зокрема, виявлені колізії та прогалини у чинному законодавстві, що дозволяють керівництву НАЗК встановлювати собі та членам НАЗК необмежені надбавки, доплати та премії, що суперечать принципам бюджетної системи України. По-перше, невизначеним є статус голови та членів НАЗК. З одного боку, Закон України "Про запобігання корупції" визначає статус членів НАЗК як державних службовців і зазначає, що оплата їхньої праці регулюється цим законом та Законом України "Про державну службу". З іншого, Закон України "Про державну службу" зазначає, що його дія не поширюється на голову та членів НАЗК", - повідомили в прес-службі.

  Крім того, додали, що у законодавстві немає обмежень щодо максимального розміру встановлення та виплат премій і надбавок керівникам органів виконавчої влади, державних органів та державним службовцям.

  У НАЗК зазначили, що через це виявилось можливим нарахувати і виплатити голові та членам НАЗК у липні 2016 року премії в розмірі, що суттєво перевищує їхні посадові оклади.

  Як зазначається, Бюро свої пропозиції направило до Нацдержслужби. Зокрема потребує "визначення максимального розміру премій, надбавок і стимулюючих виплат, що можуть бути одночасно виплачені державним службовцям, керівникам центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та їх заступникам до 2019 року" і "приведення у відповідність до законів України "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про державну службу" в частині визначення правового статусу членів НАЗК".

  Як інформував 5.ua, Міжнародний валютний фонд готовий допомогти НАЗК із перевіркою закордонного майна українських декларантів. 

  Попередній матеріал
  СБУ: Перекрито канал зв’язку з Кримом, який міг контролюватися спецслужбами Росії
  Наступний матеріал
  Е-десятина: Дейнега розповів, до яких депутатів звернулися з волонтерською ініціативою допомогти армії

  "П'ятирічка за рік": НАБУ звітує про перші результати роботи

  "Центр протидії корупції" про е-декларування: НАБУ не буде братися за перевірку усіх

  Cпецпідрозділ НАБУ знову затримав двох звільнених під заставу фігурантів "справи Онищенка"

  Hyundai та квартира у Броварах: директор НАБУ заповнив е-декларацію