kadry.net.ua

МВФ готовий допомогти НАЗК із перевіркою закордонного майна е-декларантів – Корчак

У Фонді побачили непослідовність у деклараціях українських топ-посадовців: статки, про які писала міжнародна преса, наразі чомусь відсутні в електронному реєстрі

Міжнародний валютний фонд готовий допомогти Національному агентству з питань запобігання корупції із перевіркою закордонного майна українських декларантів. Про це повідомила голова НАЗК Наталія Корчак на своїй сторінці у Facebook.

"МВФ вважає, що головна увага НАЗК стосовно перевірок декларацій має бути до чиновників з найвищого ешелону влади. Бо "риба гниє з голови". Відтак, Міжнародний валютний фонд пообіцяв всебічну допомогу при перевірці майнових та фінансових активів українських декларантів за межами держави".

За словами її словами, старший експерт фінансового сектору МВФ Емануель Матіас на зустрічі в НАЗК зазначив, що Фонд "прискіпливо слідкує за ситуацією в Україні". Корчак додала, що в організації побачили певну непослідовність у деклараціях деяких українських топ-посадовців: статки, про які писала міжнародна преса, наразі чомусь відсутні в електронному реєстрі.

За словами представника МВФ, система е-декларування є значним досягненням України, і мало хто вірив, що це можливо. "Чимала кількість міжнародників до цього часу висловлюють здивування, що система запрацювала", – написала голова НАЗК.

Втім, вона наголосила: "З огляду на, м’яко кажучи, незацікавленість деяких вітчизняних високопосадовців у повноцінній роботі Нацагентства, зокрема в проведенні перевірок щодо законності набутих статків, припускаю, що співпраця з міжнародними антикорупційними організаціями стане чи не головним інструментом у викритті нечесних на руку українських чиновників".

/
/
/
/

Як раніше повідомляв 5.ua, Корчак заявила, що перевірка е-декларацій займе тривалий час, але не триватиме "роками".

Попередній матеріал
Експерт-міжнародник: Україна має зацікавити нову Адміністрацію Президента США
Наступний матеріал
"Фонд братів Кузьміних" проводить благодійний концерт задля допомоги важкопораненим бійцям

Корчак: Перевірка декларацій – це не процедури місяця, але й не років

Брифінг голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак – відео

НАЗК: Троє народних депутатів досі не подали е-декларації

"Голубе сизий, де ти взяв ці гроші?": Почалась перевірка поданих декларацій – аналіз