Сапери в АТО
Сапери в АТО 5 канал

"Рукам довіряю більше": як бійці АТО "звільняють" прифронтові села від нерозірваних мін

У зоні АТО нині – мінонебезпечний сезон. Українські армійці чи не щодня натрапляють на снаряди, що не спрацювали

Після танення снігу вибухонебезпечні предмети, які залишалися в ґрунті, з'являються на поверхні. У прифронтових селах, де на початку війни велися запеклі бої, земля тепер усіяна мінами. Сапери оперативно-тактичного угруповання "Луганськ" активно розміновують ці величезні території. 

Сантиметр за сантиметром військові сапери обстежують землю Луганщини.

"До нас надійшов виклик. Повідомили, що знайшли вибухонебезпечний предмет. Саперна група виїхала на місце. Ми побачили мінометну міну – 82-й калібр. Вона дуже часто обстрілювана, але є випадки, коли вона не розривається у процесі", – розповідає про свої будні Тарас і виймає міну з ґрунту руками.

Сапер каже: від початку війни він їм довіряє більше, ніж щупу.

"Чутливість більше! Я регулюю. Я чую, що я копаю. Я чую, що доторкнувся до цього предмета, а щупом трошки не так", – зазначає військовий.

Міна – не єдина знахідка саперів. За півгодини вони знаходять з десяток великокаліберних снарядів та осколкових боєприпасів від гранатометів. На початку війни тут точилися запеклі бої.

"З території Росії був завданий удар "Смерчами" по наших підрозділах як помста за те, що ми нанесли ураження по їхнім підрозділам. Вони не могли заспокоїтися, що ми розгромили декілька батальйонів псковської дивізії. До цього часу доводиться розміновувати", – каже командувач ОТУ "Луганськ" Олександр Павлюк.

Вибухонебезпечні предмети готують до транспортування.

"Головне, щоб не стукалися, щоб була подушка для них, аби при перевезенні не бовталися, не вдарялися, щоб було безпечно перевозити", – пояснює армієць Іван.

Для знешкодження їх вивозять на полігон. Як проходить ліквідація небезпечних боєприпасів – дивіться у відео:

 

Зона бойових дій на Донбасі вважається одним із "найзабрудненіших" вибухонебезпечними предметами регіонів у світі. За підрахунками ООН, площа замінованих територій тут становить близько 700 тисяч гектарів. Це майже як Чернівецька область.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Без права на помилку": Генштаб показав роботу українських саперів – фото

/
/
Робота саперів
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Айвазовська пояснила, чому майже неможливо застосувати покарання за підкуп виборців
Наступний матеріал
Інспекція в Луцьку: популярний ТЦ "професійно впорався" із завданням пожежників
Loading...