Віктор Шаповалов
Віктор Шаповалов 5.ua

Розстріли на Майдані: як зізнання екс-командира роти "Беркуту" перетворили у самообмову

Торік Віктор Шаповалов визнав свою провину і назвав прізвища колишніх колег, які отримували набої зі свинцевою картеччю

Адвокат екс-командира роти харківського "Беркуту" Віктора Шаповалова каже, що зізнання обвинуваченого, яке він надав у жовтні торік, може бути самообмовою. За його словами, жоден із півтора десятка опитуваних не підтвердив його перебування на місці злочину 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.

Сьогодні, 29 травня, у Подільському райсуді столиці опитали двох потерпілих у справі екс-командира роти харківського "Беркуту" Віктора Шаповалова. Постраждалі підтвердили застосування помпових рушниць, гумових палиць, спецзасобів до мітингувальників, але ніхто з них не впізнав обвинуваченого.

Так, потерпілий Сергій Науменко згадує десятки чорних шоломів. Такі маячили на фоні самоскидів на перехресті Інститутської та Шовковичної, а ще на дахах. Також згадує, що спецпризначенці цілилися та стріляли в голови мітингувальників.

"Я бачив, як куля, у метрах може 20 від мене була і чітко в око влучила. Мене від удару перекинуло. За ці секунди, що я падав, промайнуло все життя", – каже Сергій.

Згадуючи події на Майдані, чоловік не стримує сліз. Через це поранення він втратив око. За його словами, він чітко бачив, як виглядала куля, тому що вона впала поряд. Суддя просить намалювати її.

Прокурор каже, що такі кулі були на озброєнні в силовиків "Беркуту". За його словами, скоріше за все, постріл здійснили з рушниці "Форт".

"Це схоже на серцевину кулі для примусової зупинки транспортних засобів, яка на той час була на озброєнні "Беркуту", - каже прокурор ГПУ Олександр Ковальчук.

Інший потерпілий згадує, що це була чітко спланована атака "беркутівців". 18 лютого він рухався з колоною мирних протестувальників для їх охорони, коли раптом під ноги почали кидати світлошумові гранати. Це добре видно на відео у суді.

"Беркут" керувався збоку. Це була організована атака, точніше серія атак. Вони розігнали людей біля Шовковичної і вирушили у два боки – до Маріїнського парку та Майдану. Люди були організовані та керовані", – наголошує потерпілий Павло Кучер.

Увесь час протягом допиту обвинувачений Шаповалов щось нотує у своєму зошиті. Торік у жовтні він визнав свою провину і назвав прізвища колишніх колег, які отримували набої зі свинцевою картеччю. Крім того, він розповів, як "беркутівці" з різних областей ідентифікували одне одного. Тепер його адвокат каже – це могла бути самообмова.

"Жоден із них не вказав пальцем, що він був і брав участь у побитті. Будь які показання обвинуваченого мають перевірятися і підтверджуватися іншими доказами. Інакше можлива самообмова", – заявив адвокат Віктора Шаповалова Олександр Кудрявцев.

Більше про перебіг засідання - у сюжеті:

Нагадаємо, Шаповалову інкримінують побиття і знущання над майданівцями, незаконне використання зброї та перевищення службових повноважень.

Зауважимо також, що вже 6 червня суд продовжить слухати потерпілих. Зі 109 постраждалих поки опитали лише трохи більше півтора десятка.

Юлія Божко, Влад Каретников, "5 канал"

Попередній матеріал
В обличчя Путіну: Макрон назвав Russia Today і Sputnik брехливими пропагандистами – відео
Наступний матеріал
Лагідна дерусифікація: Телебачення переходить на 75% української
Loading...