Ігор Обшта
Ігор Обшта 5 канал

Суд у справі озброєння "Беркуту": що чекає на екс-заступника голови МВС

Слідчі ГПУ підозрюють, що чиновниками МВС була грубо порушена процедура прийняття на озброєння світлошумових гранат

У Печерському районному суді Києва 10 травня допитали свідків у справі екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Лекаря. Йдеться про події Революції гідності, передає "5 канал".

Як відомо, колишнього чиновника обвинувачують у незаконному прийнятті на озброєння підрозділів МВС світлошумових гранат російського виробництва та розтраті коштів. Зокрема, так звані спецзасоби були без відповідних експертиз та документів і одразу поставлялися на Майдан, де їх передали командирам підрозділу "Беркут".

"Мені дали дозвіл на отримання, під'їхала машина, солдати завантажили якісь ящики, мені на бумажці написали, ніяких документів не дали. Я відвіз на вулицю Інститутську, десь в район Жовтневого, і дав це все командиру", – розповідає заступник командира полку міліції особливого призначення "Беркут" Ігор Обшта.

Зазначимо, що справу веде Генпрокуратура, слідчі якої припускають, що чиновниками МВС була грубо порушена процедура прийняття на озброєння цих гранат, що могло призвести до вчинення ще низки злочинів. Зокрема, поранення активістів.

Крім того, гранати доставили безкоштовно, але чиновники за документами виділили на це гроші з держбюджету.

Тепер Сергію Лекарю загрожує до 12 років позбавлення волі. Наступне засідання у справі відбудеться у Печерському суді 14 червня.

Нагадаємо, у квітні з СІЗО відпустили обвинуваченого у справі озброєння "тітушок" під час Революції Гідності.

Попередній матеріал
"Захищав ДАП, Бутівку, Піски": на Донеччині відкрили меморіальну дошку 22-річному бійцю
Наступний матеріал
Оригінальні штори, їжа і будинки: чим Україна підкорила Захід
Loading...