Суд у справі екс-керівника львівського "Беркуту"
Суд у справі екс-керівника львівського "Беркуту" 5 канал

Суд у справі екс-чільника львівського "Беркуту": що відомо про пораненого на Майдані капелана

Адвокати потерпілих кажуть, що знайшли свідчення прямої причетності "беркутівців" до розстрілів на Майдані

Суд у справі екс-керівника львівського "Беркуту" Ростислава Пацеляка, якого звинувачують у перевищенні службових повноважень під час подій на Майдані 18 лютого 2014 року, допитав нового свідка, передає "5 канал". 

З тіла пораненого капелана Юрія Янковського витягли свинцевий картеч 12-го калібру. Як встановило слідство, цей набій був на озброєнні бійців спецпідрозділу "Беркут". Отримані дані, на думку адвокатів потерпілих, свідчать про пряму причетність "беркутівців" до розстрілів активістів.

"Обвинувачений у своїх відповідях і питаннях вів себе зухвало і брутально, переходив... намагаючись навіть образити потерпілого, що заборонено навіть відповідними статтями 354, 352 процесуального кодексу. Така зухвала поведінка свідчить про впевненість обвинуваченого у тому, що він не буде покараний", – стверджує представник потерпілих Олександр Мусієнко.

Водночас захист Пацеляка наполягає, що свідчення потерпілих вину обвинуваченого не доводять.

"Жодний із потерпілих не вказав на мого підзахисного як особу, що нанесла тілесні ушкодження, чи віддавала накази. З тих питань, які я сьогодні ставила потерпілому, ви бачили, я хотіла встановити, які саме накази і що було, відбувалося", – каже адвокат Пацеляка Наталія Вознюк.

Наразі у справі допитали лише 15 постраждалих із 78. Представники прокуратури прогнозують, що справа може затягтися на роки.

Попередній матеріал
На Харківщині затримали вщент забитий зброєю автомобіль – відео та фото
Наступний матеріал
Голови МЗС Чехії, Угорщини та Словаччини розповіли, чого бракує для врегулювання "кризи на сході"
Loading...