Глави МЗС Чехії, Угорщини, Словаччини, України
Глави МЗС Чехії, Угорщини, Словаччини, України 5 канал

Голови МЗС Чехії, Угорщини та Словаччини розповіли, чого бракує для врегулювання "кризи на сході"

Вони переконані, що санкції та політика щодо РФ як засоби впливу на агресора ефективні

Міністри закордонних справ Угорщини, Словаччини та Чехії, які прибули до Києва, закликають до повного виконання Мінських домовленостей. В українській столиці 11 квітня вони провели зустріч з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, передає "5 канал".

Як стало відомо, під час переговорів йшлося про протистояння російській агресії, подолання кризи на сході України та протистояння пропаганді Москви.

Керівники іноземних МЗС запевнили, що санкції проти Росії мають залишатися чинними, але для мирного розв'язання конфлікту необхідно докласти дипломатичних зусиль.

"Ми запровадили санкції проти Росії. Наші політичні відносини з Росією заморожені. Ми не проводимо політичного діалогу. Я впевнений, що ці засоби впливу ефективні. Можливо, на це потрібно багато часу, але ми працюватимемо далі. Ми не прагнемо ескалації ситуації, ми маємо боротися на дипломатичному полі", – підкреслив міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек.

Крім того, міністри вкотре висловили підтримку євроінтеграційним прагненням Києва. Зокрема – обговорили безвізовий режим та ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС.

"Центральноєвропейські країни багато разів обвинувачували в тому, що ми надаємо недостатньо підтримки Україні. Але річ у тому, що ми більше віримо діям, аніж словам. Ми вважаємо, що Україна мала отримати безвізовий режим ще два роки тому, і гальмували цей процес не центральноєвропейські країни. Так само як і підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Ми сподіваємося, що українці отримають безвізовий режим з Євросоюзом до літа", – зазначив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. 

Як повідомляв 5.UA, у НАТО стурбовані обмеженим прогресом у виконанні Мінських угод. Також зазначимо, що євродепутат Гармс виступає за введення на Донбас миротворців ООН.

Попередній матеріал
Суд у справі екс-чільника львівського "Беркуту": що відомо про пораненого на Майдані капелана
Наступний матеріал
Рекорд українського Ан-2-100: Як літак "Генріх Онгірський" перевершив усі сподівання
Loading...

Президент Грузії закликає об'єднатися проти російської пропаганди

Муженко заявив, що Росія готується до активізації боїв на Донбасі

Держсекретар США заступився за Україну і жорстко розкритикував Росію