"Справи Майдану"
"Справи Майдану" 5.ua

Розгін Майдану: митники розповіли, як до Києва потрапили світлошумові гранати з РФ

Так звана "гуманітарна допомога" з Росії надійшла у січні 2014 року на склад МВС

Росія ж уже допомагала озброєнням – тільки не Україні, а режиму Януковича. До України двічі завозили світлошумові гранати з Росії під час Революції Гідності. Митники, які тоді бачили й оформлювали небезпечний вантаж, підтвердили це в суді.

Важливі свідчення доводять, що Росія постачала зброю силовикам у січні-лютому 2014 року. Зброю, яка потім призвела до поранень та загибелі людей. Узаконював використання російських гранат колишній заступник міністра внутрішніх справ Сергій Лекарь, доводить Генеральна прокуратура. Усе це сьогодні повідомили на засіданні Печерського райсуду Києва, де триває розгляд так званих "справ Майдану", передає кореспондент "5 каналу".

Митників, які у січні-лютому 2014 року оформлювали та оглядали небезпечний вантаж, – четверо. Саме вони пропустили до України світлошумові гранати, які Росія, як виявилося потім, безплатно надала і які використали для розгону акцій протесту на Майдані.

"Що стосувалося Жулян – була посадка повітряного судна, на якому переміщувався деякий об'єм світлошумових гранат", – розповів співробітник ДПСУ Олег Кондратюк.

За часів Революції Гідності він очолював митний пост в аеропорту "Київ" (Жуляни). Він згадує – 21 січня літак Ан-26 прилетів із російського військового аеродрому у місті Чкаловськ. На борту було понад 2700 кілограмів вантажу. Його зустрічали посадовці з Міністерства внутрішніх справ.

Під час візуального огляду співробітники митниці помітили зелені ящики, подібні до військових. У документах зазначалося, що там містяться світлошумові гранати. Олег Кондратюк особисто піднявся на борт і вимагав від екіпажу показати генеральну декларацію – обов'язковий для всіх вантажів документ.

Що розповіли митники про "підозрілий вантаж" та чому ніхто не зупинив "гуманітарку" з Росії – дивіться у сюжеті:

Дар'я Феденко та Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Медіаексперт про мовні квоти на ТБ: Більшість українців спокійно сприйме контент рідною мовою
Наступний матеріал
Звабниці, батяри, повстанці: у Києві знімають колоритний історичний екшн "Екс"
Loading...