Ростислав Павленко
Ростислав Павленко фото Європейська солідарність

Ростислав Павленко про проблеми України і що треба зробити для їх розв'язання

Читайте по-русски
Нардеп зазначив: зміни по всіх пунктах цілком можливі

Народний депутат Ростислав Павленко розповів про проблеми України і що треба зробити для їх розв'язання. Про це повідомляє "Українська правда".

"У популістів дуже популярне слово "просто". Бо легше нав'язувати популярні, хоч і нездійсненні варіанти. "Відняти й поділити". "Всіх, хто не згоден – в окопи". "Думати про простих людей". Недарма слово "просто" – таке поширене в лексиконі нинішньої влади. "Просто перестати стріляти", певне, увійде в підручники історії. "Офіс простих рішень", на який було перетворено Національну раду реформ. Список поповнюється", – написав Павленко.

Нардеп зазначив: "Але в реальному житті все якраз непросто. Потребує ретельного аналізу переваг, недоліків і наслідків кожного кроку".

"Деякі з рішень нащадкам видаватимуться "простими", – але їхня "простота" пов'язана із природністю, відповідністю відповідей викликам і адекватністю рішень вимогам ситуації", – написав Павленко.

Він зауважив: "Знаходження таких рішень – мистецтво, що спирається на знання і досвід. І готовність поступитися поточним заради результату для країни".

"Президентський же офіс, 5-6 менеджерів, ігнорує якраз такі рішення. "Прості" через адекватність вимогам. Натомість витрачає ресурси країни на альтернативи, неефективні для всіх – крім самих авторів", – написав Павленко.

Нардеп зауважив: "Прикладів безліч".

"І. Дипломатія. Було б "просто" не відштовхувати Петра Порошенка, депутатів, експертів, митців (і не лише "95 квартал") – а залучити їхні спроможності і звʼязки для роботи з партнерами. Координувати цю діяльність. Оперативно реагувати на зміни в ситуації і настроях у світі", – написав Павленко.

Та додав: "Зокрема і насамперед, запропонувати вихід із глухого кута (не) запрошення до НАТО. Досвід 2014-2019 років показує, що в міжнародній політиці можна знайти відповідь фактично на будь-яку проблему. Якщо шукати результат".

Нардеп зауважив: "Дипломатичний хаб" на якості і класі переламає дорогий, але одноманітний російський підхід. Натомість у нас міністр каже, що "втомився битися головою об стінку". Ну, так головою не битися, а думати треба. Проте політичні ревнощі обнулили цю можливість".

"ІІ. Співпраця. "Просто" використати можливості, які готові надати сьогодні партнери, для побудови міцних і самопідтримуючих зв'язків. Зокрема, економічних та інвестиційних. Насамперед мовиться про використання угод про співпрацю в сфері безпеки, які в нас люблять називати "безпековими гарантіями". Гарантій там нема – але є можливості для якісної активізації співпраці. У виробництві, спільних ініціативах, інтеграції", – написав Павленко.

Він зазначив: " Проте мислення у владі одноденними піар-кліше зводить цю можливість до мінімальної корисної дії".

"ІІІ. Управління. "Просто" створити уряд професіоналів, які не будуть залежні від хотілок і Банкової, і політиків. Це і є Уряд національної єдності (та порятунку), про необхідність якого експерти говорять уже майже рік. Сам факт його створення – позитивний сигнал для партнерів: показує європейську якість політичної культури й здатність до дорослих відповідальних рішень. Проте страх втратити контроль над ресурсо-бюджетними потоками перекрив цю можливість", – наголосив Павленко.

Нардеп зауважив: "І ходять представники офісних менеджерів, удень з вогнем шукаючи на посади бажаючих серед "своїх".

"IV. Кадри. "Просто" залучати найкращих, будувати інклюзивні форми роботи, втягуючи і політиків, і експертів. Навчати масово управлінців і фахівців для переговорів з ЄС, які ось-ось розпочнуться – наслідуючи приклад наших західних сусідів, які перед переговорами про вступ до ЄС готували переговорників тисячами. Саме це поставити мірилом освітньої реформи – а не економію коштів чи скорочення кількості університетів", – написав Павленко.

Народний депутат додав: "Проте небажання втратити контроль за розстановкою кадрів – хай некомпетентних, але своїх – взагалі виштовхує це питання з порядку денного".

"V. Енергетика. "Просто" спрямувати зусилля на побудову децентралізованих потужностей. МініТЕЦ, сонячні панелі, теплонасоси, навіть геотермальні станції. Допомогти зібрати кошти. Залучити величезні міжнародні програми (ЄС, Світовий банк, ЄБРР тощо). Проте бажання пиляти мільярди платників податків і міжнародної допомоги переважило ці можливості", – розповів Павленко.

Нардеп зазначив : "VI. Виробництво. "Просто" відкликати всі перевіряючі структури від виробників, які працюють для фронту (від БПЛА до форми і харчування). Спрямувати енергію перевіряючих на контроль ціни/якості при закупівлі за державний кошт – у взаємодії з громадськими організаціями і медіа. Паралельно спростити технічні процедури передачі виробів і технологій на озброєння. Проте інстинкти захопити все прибуткове і викинути звідти чужих вбиває і цю можливість".

"VII. Мобілізація. "Просто" кинути всі інформаційні ресурси в пропаганду рекрутинга. Спростування міфів. Одночасно запровадити гнучке і швидке реагування на недоліки на службі. Побудувати систему підготовки рекрутів. Замінити абсурдності "Української паперової армії" сучасним діловодством, центром якого має бути забезпечення служби кожного військового. Зрештою, визначити строк і умови звільнення зі служби – щоб кожен і кожна у війську розуміли свої перспективи", – написав Павленко.

Автор зауважив: "Проте звичка все робити через не призначені для цього частини тіла, страх і якась дивна недовіра до військових затягує втілення і цієї можливості. Здавалося б, "так просто", що ще не ясно. Але бракує ключового елементу. Лідерства. Чи, як у нас модно казати, "політичної волі".

"Простота" кожного з цих варіантів базується на тому, що вони спираються на об'єктивні сильні сторони українського суспільства. Але вимагає змін у пріоритетах, звичках і світосприйнятті влади. Для яких "просто", – це зручно для них. Цим і диктуються їхні рішення. Які найчастіше виявляються хибними", – написав Павленко.

Нардеп наголосив: "Зміни по всіх пунктах цілком можливі. Відповідно до Конституції, вони – в руках 230-240 народних депутатів, які могли б створити реальну робочу більшість для вирішення проблем України".

"Але для того вони мають – "просто" – побачити очевидне", – підсумував Павленко.

Читайте також: поєднання зусиль, умінь та застосування правильних інструментів – Павленко наголосив на важливості зовнішньої політики та дипломатії.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
У Харкові перейменували дві станції метро та низку вулиць
Наступний матеріал
Шпигувала за понтонними переправами ЗСУ через річки Донеччини – СБУ затримала російську агентку
Loading...
"Слуги" зі своїми сателітами плюнули в обличчя військовим – Геращенко про те, хто прибрав норму про демобілізацію

"Слуги" зі своїми сателітами плюнули в обличчя військовим – Геращенко про те, хто прибрав норму про демобілізацію

Серед запрошених нардепів в ефір телемарафону найбільше "слуг народу" – моніторинг

Серед запрошених нардепів в ефір телемарафону найбільше "слуг народу" – моніторинг

Диктатура може допомогти нам перемогти у війні – "слуга" Демченко

Диктатура може допомогти нам перемогти у війні – "слуга" Демченко