5.ua

Росіяни обмежили малий прикордонний рух для українців

  На пунктах перетину у Харківській, Сумській та Луганській областях росіяни з 18.00, 20 березня обмежили малий прикордонний рух для українців. Залишили вільними лише два переходи на Харківщині - "Журавлівка" та "Олександрівка".

  За три години до закриття кордону на місцевому пункті пропуску “Журавлівка” вже черга автомобілів. Стоять і росіяни, і українці. І ті, й інші зізнаються: такого скупчення автомобілів тут ще не бачили.

  Перший чоловік: "Ну полностью чтобы пройти – минут двадцать всего, что тут две стороны пройти. Выезжал – не было очереди такой, давно выезжал. Будем стоять ждать. Не знаю теперь, будем пересекать или не будем".

  Другий чоловік: "Брат живет в Белгородской области, я часто к нему езжу. Поэтому такая ситуация очень негативная. Я поэтому сейчас и еду, потому что потом создадутся большие очереди на пропускном пункте и еще неизвестно, как будет пропускной пункт работать".

  Третій чоловік: "Да мы в месяц раза два-три пересекаем, там у нас дочка. Это все нереально, конечно. Это все на совести господина Путина".

  Пункт пропуску “Журавлівка” обслуговує лише мешканців прикордонних територій, тут немає митниці, і зазвичай люди швидко перетинали кордон як пішки, так і особистим транспортом. Тепер же це можна буде зробити лише пішки, або ж їхати на міжнародний пункт пропуску.

  Дмитро Журавель, помічник начальника відділу прикордонної служби "Дергачі": "Всі намагаються встигнути перетнути державний кордон саме в місцевому пункті пропуску".

  У цей же час на міжнародному пункті пропуску “Гоптівка” - жодних заторів. Серйозна проблема тут була у ніч проти четверга. Раптово, без пояснення причин, росіяни перестали пропускати вантажівки з українськими товарами.

  Андрій Безкупський, головний державний інспектор митного посту “Гоптівка”: "Зазначене обмеження стосувалось вантажів, що переміщуються в напрямку експорту українського виробництва українськими перевізниками. Різні товарні групи, обмеження тимчасове стосувалось будь яких товарів вітчизняного виробництва".

  Назад до України завернули двадцять дев'ять вантажівок, ще дванадцять очікували на самій “Гоптівці”. А на під'їзді до пункту пропуску вишикувалася черга з майже півсотні машин, розповідають митники. Стояти водіям довелося всю ніч. І тільки о дев'ятій ранку, так само без пояснення причин — вантажівки знову почали пускати до Росії. Жодних пояснень від російської сторони досі немає і щодо обмежень на місцевих пунктах пропуску, кажуть прикордонники. І додають: в останнє схожі заходи вживалися через випадки африканської чуми свиней.

  Світлана Сірик, В'ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Аксьонов отримав паспорт громадянина Росії
  Наступний матеріал
  Міносвіти спростило процедуру переведення студентів Криму до інших навчальних закладів України
  Теги:
  Loading...