Фотожурналіст Макс Левін і військовий Олексій Чернишов, який його супроводжував, були страчені російськими окупантами. Про це повідомили "Репортери без кордонів" (RSF) у своєму розслідуванні, передає "5 канал".
"Докази, зібрані RSF, вказують на те, що український фотожурналіст Макс Левін і його друг, який був із ним, були страчені російськими військовими – ймовірно, після допитів і тортур, у день їхнього зникнення, 13 березня 2022 року", – повідомляють розслідувачі.
Повідомляється, що "Репортери без кордонів" ретельно дослідили місце, де 1 квітня були знайдені тіла Левіна і Чернишова. На обгорілих рештках їхньої машини було нараховано 14 кульових отворів.
Нагадаємо, востаннє Максим виходив на зв'язок 13 березня, коли працював у Вишгородському районі на Київщині.
Левін, імовірно, був убитий одним або двома пострілами зблизька, а Чернишов міг бути спалений живцем – про це свідчать докази, зокрема розташування його тіла.
Поблизу також було виявлено сліди перебування російських військових: упаковки харчів та пластикові столові прилади, які все ще можуть містити сліди ДНК.
Згідно з матеріалами розслідування, Левін у супроводі солдата шукав свій безпілотник, який загубився у лісі, в якому перебували російські окупанти.
До вбивства українців можуть бути причетні військовослужбовці 106-ї повітряно-десантної дивізії або бійці спецназу рашистів. Відомо, що 106-ю дивізією командує полковник Володимир Селіверстов.
- Читайте також: Президент вручив військовим ЗСУ ордени Героя України й нагороду родині вбитого журналіста Левіна
Макс Левін – журналіст, фотокореспондент і документаліст, оператор низки українських і міжнародних видань. Його творіння були на шпальтах світових агенцій, як-от Reuters, BBC, Associated Press, українських "Лівий берег", "Громадське" та "Радіо Свобода". Макс Левін працював у гарячих точках країни протягом останніх 8 років – від 2013 під час Революції Гідності та на українському сході з 2014 року. Разом з українськими військовими був в Іловайську. З групою колег і українськими добровольцями йому вдалося вийти з оточення живим. Більшість документальних проєктів Макса Левіна пов'язані з війною росії в Україні. Разом із колегою Маркіяном Лисейком 2014 року Левін заснував проєкт AFTER ILOVAISK. Присвятили його військовим та їхнім родинам задля збереження та переосмислення значення подій серпня 2014 року.
Станом на кінець червня відомо про 33 працівників медіа, які загинули від рук рашистів від початку року.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.