nbuviap.gov.ua

Рік безвізу в Україні: куди і чим українці їздять найбільше

Найбільше українців обирають авіаційні шляхи для подорожей, найменше – морем

За рік безвізу прикордонники оформили 555 тисяч українців за спрощеною процедурою. Через авіаційні пункти пропуску, в інші країни поїхали майже 200 тисяч громадян. Про це повідомляє Держприкордонслужба.

"Загалом з початку введення безвізового режиму до країн Європейського Союзу прослідкувало майже 20,3 мільйона громадян, з яких майже 4,8 мільйона осіб за біометричними паспортами та понад 555 тисяч громадян України скористалися всіма перевагами безвізового режиму", – йдеться у повідомленні.

  • Популярні напрямки

Своєрідним "вікном до Європи" для України залишається Польща. Саме через неї до країн ЄС потрапляє найбільша кількість українців. Найменший потік мандрівників з України до країн ЄС через словацький кордон.

Найбільше українців обирають авіаційні шляхи для подорожей, найменше – морем. Водночас, більше охочих подорожують на автомобілі. Так, лише кордон Румунії перетнули 135 тисяч людей. На другому місці Польща, туди на машині з'їздили 118 тисяч осіб. 

  • Перспективи

Ірина Сушко, виконавчий директор громадської організації "Європа без бар'єрів", також розповіла про очікування на найближчий рік: "У найближчий рік-півтора, ми очікуємо, все ж таки, збільшення кількості громадян України, які скористаються безвізом. Ми думаємо, що триватиме зменшення кількості звернень громадян України за шенгенськими візами. І, власне, думаємо також, що легальна трудова міграція продовжить стабільно зростати і залишиться, ми думаємо, перважно циркулярною, тобто, коли українці будуть їздити, але, водночас, і повертатися до України".

Нагадаємо, 11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим із країнами Європейського союзу. Торік за це проголосував 521 депутат Європейського парламенту. Таким чином громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу (окрім Великої Британії та Ірландії), а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
В ОБСЄ розповіли, де на Донбасі терористи ховають "Гради" та "Гвоздики"
Наступний матеріал
Омбудсмен просить Червоний Хрест відвідати українців у в'язницях ОРДЛО

Дивіться наживо на 5.UA брифінг про річницю безвізу та зустріч глав МЗС у Нормандському форматі

Початку дії безвізу України з ЄС виповнився рік

Україна отримає безвіз іще з двома країнами

СБУ затримала члена російського руху, який розпалював за криптовалюту міжнаціональну ворожнечу

Організатор вбивства Бабченка планував до осені ліквідувати 30 осіб – Цимбалюк

Брифінг речника Міністерства оборони – відео