politdengi.com.ua

РФ в кривавих провокаціях у зоні АТО випробовує нове озброєння – Турчинов

  У липні росіяни застосували проти українських військових нові російські мінометні комплекси КМ-8 "Грань"

  "Російський Генеральний штаб продовжує використовувати окуповану територію Донбасу для випробування нової зброї під час кривавих провокацій", – так прокоментував ситуацію в зоні АТО секретар РНБО Олександр Турчинов. Про таке йдеться у повідомленні на сайті РНБО.

  За його словами, російські окупаційні війська на Сході України не тільки збільшили кількість та інтенсивність обстрілів з застосуванням важкого озброєння, забороненого Мінськими угодами, але і здійснюють системне випробування нових зразків зброї та військової техніки.

  "Так, у липні зафіксовано застосування проти наших військових нових російських мінометних комплексів КМ-8 "Грань" з керованими 120 мм мінами та переносними засобами автоматизованого управління вогнем "Малахіт", – сказав він, додавши, що комплексами керують винятково кадрові військові ЗС РФ. За його словами, мінометний комплекс КМ-8 "Грань" призначений для знищення та ураження одиночних та групових цілей, броньованих об'єктів та фортифікаційних споруд з перших пострілів без додаткової пристрілки.

  "Комплекс використовує 120 мм керовану міну (довжина – 1200 мм, вага – 27 кг), обладнану лазерною головкою самонаведення", – зазначив Турчинов, пояснивши, що комплекс засобів автоматизованого управління вогнем "Малахіт", що обладнаний лазерним далекоміром-цільовказником та прицілом тепловізійного типу, "дозволяє вести точний вогонь в складних умовах пересіченої місцевості".

  Окрім того, за інформацією секретаря РНБО, відбувається бойове застосування нового БПЛА "Інспектор-601", призначеного для виконання ударних, розвідувальних та спеціальних завдань, комплексу РЕБ "Шиповник-Аэро" та багатофункціонального комплексу РЕБ "Ртуть-БМ", а також приладів лазерної локації і лазерних приладів оптико-електронної протидії останнього покоління.

  "Також було встановлено використання російськими окупаційними військами боєприпасів із посиленими бойовими характеристиками, заборонених міжнародними конвенціями", – сказав він, додавши, що йдеться про гаубичні снаряди 122 мм ЗШ2 "Лепесток-2" зі стрілоподібними вражаючими елементами (зона ураження живої сили – 500 м) тощо.

  "Все це відбувається в умовах значного збільшення інтенсивності обстрілів на тлі демонстративного порушення Мінських угод з боку російських військових", – сказав Турчинов, наголосивши, що для адекватної відповіді ворогу "ми повинні забезпечити наші Збройні сили не менш ефективною і сучасною зброєю та технікою".

  "Водночас фінансування Державного оборонного замовлення продовжує бути заблокованим через те, що ВРУ так і не ухвалила рішення щодо наповнення спецфонду, з якого фінансується ДОЗ та пішла на канікули, залишивши заарештовані в українських банках мільярди оточення Януковича поза бюджетом!", – підсумував Турчинов.

  Як повідомляв 5.ua, представник України у Мінських перемовах Євген Марчук заявив, що російських танків на Донбасі більше, ніж у Німеччини та Британії разом взятих

  Попередній матеріал
  CБУ про "хресну ходу": Міжконфесійних конфліктів немає
  Наступний матеріал
  На трасі "Київ – Одеса" на ходу у вантажівці вигоріли 22 тонни тирсоплит

  Турчинов: Відповіддю РНБО на криваві провокації окупантів може стати воєнний стан

  Росія готує наступ на Донбасі – Турчинов

  Турчинов: Росія активізує ще один елемент "гібридної війни" – кібершпіонаж

  Росія нарощує військове угрупування і не збирається виходити з Донбасу – Марчук

  У Мінську вирішує все не тристороння контактна група – Марчук

  Марчук: Ситуацію на Сході неможливо вирішити тільки дипломатичним шляхом