Великий герб
Великий герб zaxid.net

Результати конкурсу Великого герба обурили соцмережі – сюжет

Читайте по-русски
Ескізові-переможцю вже більш як 20 років

Результати конкурсу Великого герба України, які оголосили в четвер увечері, викликали суперечливу реакцію. Переможець отримав порцію критики із соцмереж, чимало інтернет-користувачів заявляли, що не сприймають ідею: мовляв, Україні достатньо і Малого герба – тризуба. Петро Троць з'ясовував, чи широким був вибір у членів конкурсної комісії, і за яких умов зображення офіційно називатиметься Великим державним гербом.

Архангел Михаїл та золотий лев – у ролі тримачів тризуба на щиті, над ними – хоругва із зображенням козака з мушкетом. Усі елементи – як символи частин України та її історичних етапів. І зійшлися вони у переможцеві конкурсу на створення Великого державного герба.

"Перше позитивне рішення, тому що були два перші конкурси, які нічим не завершилися. І було обрано переможця. Переможець – Олексій Кохан. Із ним Мінкульт укладе угоду", – заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Ескізу-переможцеві уже більш ніж 20 років: свого часу його вже подавали на такий самий конкурс у середині 90-х. Його творець – співавтор малого державного герба Олексій Кохан.

"Він залишив це в авторському виконанні, як було в 97-му році. Цей проект, в принципі, в нього був добре графічно виконаний тоді, він тримає цілісність і свою актуальність не втратив", – поясів голова журі Андрій Гречило, співавтор Малого державного герба.

Результати конкурсу одразу знайшли своїх критиків. В один момент інтернет наповнився фахівцями-геральдистами, і важко сказати, що їм більше не сподобалося: сам герб-переможець чи ініціатива влади щодо його створення. А ось члени комісії, яка обирала тріумфатора, кажуть: попри більш ніж сотню надісланих ескізів обирати особливо не було з чого.

На переможця соцмережі відреагували низкою жартівливих перероблень.

Хтозна, якою була б реакція, якби їхні автори побачили роботи багатьох інших конкурсантів.

При цьому до основної програми потрапили не всі: хоча в умовах прописали, які символи потрібно використати в ескізах, багато хто проігнорував їх.

"Чомусь багато учасників конкурсу вирішили, що вони можуть у це зображення втручатися. Відповідно, їхні роботи теж відпали, понад половину відпало робіт. Вибирати особливо не було з чого. Вибір був – присуджувати першу премію чи не присуджувати", – каже член журі Богдан Завітій.

Поява Великого герба не значить, що він повністю замінить тризуб: звичний для українців символ і далі масово використовуватиметься, а новостворений залишать для особливих моментів: подробиці ще мають прописати у Міністерстві юстиції.

"Він використовуватися буде тільки у вузькій сфері. Традиційно великий герб у більшості країн використовується тільки главами держав. Елементарний приклад: ми стоїмо на вулиці Франка, тут за 200 метрів є Посольство Королівства Швеція. Швеція має великий герб, але він є королівським гербом. А на амбасаді висить малий герб", – каже голова журі Андрій Гречило.

Узаконити Великий державний герб тепер мають у Верховній Раді: для цього там повинні знайти 300 голосів.

"У разі, якщо Верховна Рада підтримає наш вибір і знайде компроміс серед депутатів щодо порядку використання державних символів, відповідний закон буде прийнятий. Тоді результат роботи нашої комісії стане офіційно оформленим і ми отримаємо нарешті наш Великий герб", – каже міністр юстиції Денис Малюська.

Утім є ті, які продовжує вірити в інший крок із боку парламенту.

"Найкраще, що було б зробити, це щоб Верховна Рада, яка зараз має правлячу коаліцію, внесла зміни до статті 20 Конституції і зняла поняття Великого і Малого герба та ухвалила одне лаконічне формулювання: Державним гербом України є золотий тризуб на синьому тлі у п'ятикутному щиті із золотою облямівкою", – каже Богдан Завітій.

Петро Троць, Богдан Танасійчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Заступник голови ОП: гроші з COVID-фонду не йшли на будівництво доріг 
Наступний матеріал
Не втратити клієнта: у Гонконзі відкрили парк розваг із повним дотриманням соціальної дистанції – сюжет
Loading...

Велетенський український тризуб утворили курсанти у Дніпрі

Україна відзначає День Державного Герба: як обирали та затверджували тризуб

"Це була помилка" – поліція Британії видалить тризуб з антитерористичного посібника