Ескіз великого герба
Ескіз великого герба 5 канал

Найкращий проєкт Великого Герба України: яким його визначили і для чого він треба – подробиці

Читайте по-русски
Варто зауважити, що такий у конкурс провели вже вчетверте

Художник Олексій Кохан переміг у конкурсі на найкращий ескіз Великого Державного Герба України. Саме його роботу журі обрало з-поміж 112 робіт, які були допущені до конкурсу. Тож автор отримає 100 тисяч гривень, а в Україні, ймовірно, з'явиться новий державний символ. Цікаво, що саме цей проєкт Великого Державного Герба вже визнавали найкращим – ще 23 роки тому, у 1997 році. Яким буде герб і чому уряд вирішив повторити спробу – розповіла журналістка "5-го" Леся Головата. 

Варто зауважити, що такий у конкурс провели вже вчетверте, вперше ще до проголошення незалежності в 1991 році, але депутати не підтримали таке рішення. Наступна спроба була у з 1996 до 1997 року, тоді переміг також Олексій Кохан. За прем'єрства Тимошенко у 2008-2009 році була спроба обрати Великий Герб, але до голосування в Раді не дійшли.

"Перше позитивне рішення, тому що були два перші конкурси, які нічим не завершилися і було обрано переможця. Це – цей герб. Переможець – Олексій Коха, із ним Мінкульт укладе угоду", – сказав міністр культури Ткаченко.

"У випадку, якщо Верховна Рада підтримає наш вибір, і знайде компроміс серед депутатів щодо порядку використання державних символів, відповідний закон буде прийнятий. Відповідно, результат роботи нашої комісії стане офіційно оформленим і ми отримаємо нарешті наш Великий", – зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

"Малий Державний Герб залишається основним. Він буде функціонувати в усіх сферах життя. Власне, якщо мова йде про Великий Герб, тут даруйте, як сексопатологи кажуть – розмір не має значення. Він використовується у дуже вузькій сфері. Передовсім його використовує глава держави на своїх символах, на бланках, на таблицях. Я би поставив крапку", – зауважив голова журі, автор Малого Герба України Андрій Гречило.

Конкурс провели у турборежимі, усього за місяць, подалися близько 120 робіт.

"Ідея соборності, єдності України вона представлена, вона відображена дуже добре композиційно в цьому щиті. Два щитотримачі, які підтримують обабіч щит із тризубом – це є архангел Михаїл і золотий лев. Вони уособлюють дві частини України, як їх традиційно ідентифікують – центральна та східна Україна і західна", – пояснив Гречило.

Але у соцмережах постять пости з хештегом "зрада". Багатьом не подобається те, що вони бачать, користувачі сильно критикують ескіз. 

Попередній матеріал
Стало відомо, коли в Україні можуть запровадити повний локдаун
Наступний матеріал
Україна подала список з 11 осіб для обміну полоненими з ОРДЛО – Кравчук
Loading...