Призов
Призов 24tv.ua

Верховна Рада змінила закон про призов на військову службу – головні нововведення

  Рада звільнила поліцію від розшуку тих, хто ухиляється від армії

  Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №2985 "Про внесення змін до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо посилення гарантії дотримання законодавства України)". Внесено зміни в частині обов'язків органів виконавчої влади, керівництва підприємств і організацій, а також співробітників Національної поліції України. За документ з другої спроби проголосували 237 депутатів, передає Еспресо.TV.

  Закон зобов'язує органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від місця їх перебування в Україні і наявності в їхніх адміністративно-територіальних одиницях військових комісаріатів, на вимогу комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик у військкомати.

  Йдеться про забезпечення своєчасного прибуття за цим викликом та необхідність у 7-денний строк повідомляти районні (міські) комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення від роботи (навчання) призовників і військовозобов'язаних.

  При цьому чинною редакцією закону відповідний обов'язок передбачений для адміністративно-територіальних одиниць, де немає військових комісаріатів.

  Також тепер, згідно з новою редакцією статті 38, житлово-експлуатаційні організації не зобов'язані будуть повідомляти призовників про виклик їх до військових комісаріатів, як і подавати відомості про призовників і військовозобов'язаних військовим комісаріатам, виконкомам місцевих рад, на які покладено ведення обліку призовників та військовозобов'язаних.

  Окрім того, як передає "Інтерфакс-Україна", згідно з новою редакцією Верховна Рада звільнила поліцію від розшуку тих, хто ухиляється від армії, хоча раніше "органи Національної поліції в установленому законом порядку зобов'язані (були – Ред.) за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов'язку".

  Попередній матеріал
  Ніяких офіційних заяв: Держдеп США відмежувався від критики щодо заборони сайтів РФ в Україні
  Наступний матеріал
  Сенат Канади проголосував за ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Україною
  Loading...

  Верховна Рада скасувала "закон Савченко"

  Краса по-українськи: Жінки у Раді продемонстрували розмаїття вишиванок – фотогалерея

  Нардепи у вишиванках та мітинг вірян УПЦ МП – що відбувається у Раді

  Рада не проголосувала за пропозицію для РНБО ввести санкцій проти екс-чиновників, зокрема Януковича

  День вишиванки: Як депутати вбралися у національний стрій – фоторепортаж

  Пленарне засідання ВР, на якому розглядають питання аграрної політики, культури і духовності – трансляцію завершено