ЗНО knk.media

Процедури ЗНО у 2017 році будуть жорсткішіми, ніж у попередні роки – Гриневич

  Україна вперше долучиться в 2018 році до програми "PISA" – міжнародного оцінювання 15-річних учнів

  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вважає, що умови і процедури ЗНО мають бути жорсткими і зорієнтованими на перевірку компетентності, а не точкових знань випускників. Про це Гриневич заявила сьогодні на прес-конференції в Одеській облдержадміністрації, пише "Укрінформ".

  Гриневич роз'яснила: "Коли йдеться про стратегічні зміни, то нам дуже важливо, щоб організатори зовнішнього незалежного оцінювання чимраз більше орієнтувалися на перевірку компетентності випускників шкіл, а не точкових знань, зокрема, відтворення дат чи термінів. Тому в завданнях буде передбачено відкриті частини, а не тільки вибір відповідей учнів шкіл. Це дорожче ЗНО, ми будемо рухатися в цьому напрямку. Бо так виходить, що в школі вчать тому, що перевіряють на екзамені. І ми не можемо зробити сучасну школу компетентностей, якщо і в подальшому будуть перевіряти тільки знання".

  Міністр також наголосила, що "це велика проблема, треба вчитися її долати. Хочу зауважити, що Україна вперше долучиться в 2018 році до програми "PISA" – міжнародного оцінювання 15-річних учнів. Ця програма якраз орієнтована на перевірку компетентностей: за результатами дослідження побачимо, де ми перебуваємо у міжнародному рейтингу і як далі нам інструмент ЗНО розвивати".

  Гриневич також підкреслила, що процедури здійснення ЗНО будуть все жорсткіші, бо з кожним роком все більше переконуємось у тому, що застосовувані технічні новинки дозволяють фальсифікувати результати ЗНО.

  "Зважаючи на минулорічний досвід порушень, коли прокуратура висунула звинувачення щодо фальсифікацій даних ЗНО, ми в цьому році надійно захистили всі бази даних – це не повториться. Друге. Щодо чуток про нібито "витоки" завдань і відповідей на запитання ЗНО, які циркулюють у соціальних мережах. Хочу звернутися до наших абітурієнтів: не вірте цим безпідставним чуткам, не викидайте грошей на вітер, купуючи фальшивки", – сказала міністр.

  Гриневич також наголосила, що якби стався витік завдань ЗНО з Українського центру оцінювання якості освіти, то це означало б скасування результатів цьогорічної сесії ЗНО. Усім випускникам шкіл, незалежно від того, знали вони відповіді на завдання, чи не знали, довелося б перескладати ЗНО. А це величезні моральні і збитки для бюджету країни. Тому ясно, підкреслила міністр, що Український центр оцінювання якості освіти зробить усе, щоб "витоку" завдань не сталося. Тому будь-який майбутній абітурієнт, що порушить умови ЗНО і прийде на складання екзаменів з мобільним телефоном чи іншим технічним засобом, який спроможний знімати зміст завдань з паперових носіїв, буде одразу вилучений з аудиторії без права перескладання зовнішнього незалежного оцінювання.

  Як повідомляв 5.UA, онлайн-курси з української мови та історії України для підготовки до ЗНО вже доступні.

  Попередній матеріал
  Кримські татари отримають національну автономію у Криму – Порошенко розповів про перші кроки
  Наступний матеріал
  Мешканці окупованого Криму дедалі більше цікавляться безвізовим режимом
  Loading...

  Онлайн-курси з української мови та історії України для підготовки до ЗНО вже доступні

  "Час. Підсумки дня": Хто підживлює сепаратизм у середній школі

  Розпочалася додаткова реєстрація на ЗНО для жителів окупованих територій України та учасників АТО

  Абітурієнти з тимчасово окупованих територій Донбасу зможуть вступати до вишів України без ЗНО та атестатів

  Незаконний видобуток бурштину на Поліссі благословляють батюшки Московського патріархату – нардеп

  Одній з українських авіакомпаній заборонили літати до країн Євросоюзу