Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Фото з соцмереж

Прощання зі спадком СРСР: МВС анонсує заміну системи "прописки"

  У відомстві кажуть: система має реально забезпечувати право кожного мешканця України на вільний вибір місця проживання та свободу пересування

  Міністерство внутрішніх справ працює над удосконаленням системи реєстрації місця проживання для її спрощення для населення. Про це інформує  прес-служба МВС.

  "Удосконалення здійснюватиметься протягом наступних двох років міжвідомчою робочою групою, зобов’язання про створення якої взяло на себе Міністерство внутрішніх справ", – уточнюють у відомстві.

  Як зазначила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, Україна успадкувала від радянської системи "прописки" фактично дозвільну система реєстрації місця проживання.

  "Вона, з одного боку, створює для населення зайві перешкоди у реєстрації їх реального місця проживання, а, з іншого, ускладнює облік населення державою та ефективне функціонування усіх сфер державної політики, які орієнтуються на чисельність населення в тій чи іншій адміністративно-територіальній одиниці", – сказала Ковальчук.

  Відтак, у МВС вирішили змінити таку систему. Розробляти оновлення буде робоча група у складі фахівців та експертів МВС, Мін’юсту, ЦВК, Мінсоцполітики, Служби розпорядника Державного реєстру виборців, Пенсійного фонду, Держстату, ДМС та інших дотичних органів державної влади. 

  Члени робочої групи досліджуватимуть найбільш вразливі верстви населення від недосконалої системи реєстрації місця проживання, їх кількісний склад та типові проблеми, а також розроблятимуть відповідні зміни до законів України та підзаконних нормативних актів.

  "МВС України бачить своїм завданням удосконалення існуючої системи реєстрації місця проживання таким чином, щоб вона реально забезпечувала право кожного мешканця України на вільний вибір місця проживання та свободу пересування, а також гарантувала його виборчі права у тій місцевості, в якій він мешкає", – прокоментувала заступник міністра внутрішніх справ. 

  Попередній матеріал
  Закладав вибухівку: на Донеччині СБУ упіймала диверсанта, завербованого "МГБ ЛНР"
  Наступний матеріал
  У Польщі жорстоко вбили українця: подробиці трагедії
  Теги:
  Loading...