Довідка про несудимість
Довідка про несудимість Checkpoint

Довідка про несудимість онлайн: покрокова інструкція від керівника Головного сервісцентру МВС

В ефірі програми "Час. Online" на сайті 5. UA керівник Головного сервісного центру МВС Влладислав Криклій розповів про запуск нових послуг, які громадяни зможуть здійснити онлайн, а також показав, як на сайті сервісного центру МВС оформити довідку про несудимість

У середу, 4 жовтня, в ефірі програми "Час. Online" на сайті 5. UA, керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій розповів про запуск нових онлайн послуг, а також про функціонування нововведень. Крім того, Владислав Криклій в ефірі програми показав, як користуватися сервісом оформлення довідки про несудимість, який нещодавно запустили на сайті сервісного центру МВС.

"Збоїв у нас не буває. Довідка працює практично тиждень. Ми за перших дві доби отримали понад 1500 запитів, які вже опрацювали, громадяни гадали, що це напів-фейк, що це, як у деяких державних установах, запускають та анонсують якусь онлайн-послугу, потім воно не працює, якісь збої відбуваються, зворотного зв'язку немає. У нас в цьому плані все бездоганно налаштовано і департамент інформаційних технологій, який запити обробляє, і ми постійно роз'яснення проводимо громадянам. Все працює, як на мене, на "відмінно", – розповів Криклій.

Керівник Головного сервісного центру МВС також розповів про важливість отримання довідок про несудимість в Україні та про те, як надалі буде відбуватися спрощення роботи системи.

"Чому ця послуга важлива? Як би не критикували цю довідку, що вона нікому не потрібна, що це зайва бюрократична історія, що це атавізм, в європейських країнах ця довідка існує, в усіх європейських країнах. У нас найпростіша послуга з тих, що можливо наявна навіть у європейських країнах, саме з отримання довідки про відсутність судимості. На сьогодні це відбувається покроково, в два кліки, ідентифікація через електронний цифровий підпис, або BankID. Якщо користуватися електронним цифровим підписом, то можна і подати запит, і отримати довідку онлайн, тому що законодавчо електронний цифровий підпис встановлений як засіб ідентифікації особи. BankID, сподіваюсь, так само як MobileID (ідентифікацію через мобільний номер) підтримають і це буде відповідною нормою в законодавстві відображено, і ця частина ідентифікації запрацює. 800 тисяч осіб щороку зверталися за цими довідками, і це не тільки для державних установ. Тому що ми з моменту запуску ще раз почули критику, що це тільки державним установами потрібно. Неправда, це і посольства і консульства іноземних країн, і дуже багато, знову ж таки, комерційних організацій, особливо для підприємств, які займаються фізичною охороною, тому що вони хочуть для себе особову справу, там підкладають інформацію стосовно відсутності судимості особи, яку вони винаймають на роботу. І це абсолютно їх право, ми не можемо їх у цьому обмежити. Тому яка б критика не лунала на адресу нас та міністерства з приводу того, що ця довідка зайва, то треба поглянути на досвід Європи, там така довідка теж є", – зазначив представник Головного сервісного центру МВС та додав, що у перспективі запланована співпраця із державними установами, щоб уникнути зайвої бюрократії.

"Послуга працює, послуга буде надалі іще більш вдало працювати, тому що у нас доробляються АРІ, які ми хочемо підключити до державних установ, які часто звертаються за цією інформацією, і звісно ми будемо наполягати на тому, щоб прибрати зайву бюрократію, щоб державна установа могла до нас адресно звертатися за інформацією стосовно конкретного громадянина і не змушувати його відстоювати черги. У будь-якому випадку на сьогодні є повноцінний онлайн-інструмент, коли громадянин робить запит онлайні отримує довідку онлайн, не виходячи з дому або офісу, зробивши кілька кліків і заповнивши дуже просту форму за кілька хвилин", – додав Криклій та зазначив, що оформлення довідки через онлайн-сервіс займає менше 10 хвилин.

Як повідомляв 5.UA, Владислав Криклій в ефірі програми "Час. Online", на сайті 5.UA, дав покрокову інструкцію, а також розповів про сервіси, які спрощують процедуру оформлення авто.

Попередній матеріал
"Родные, вы ж нас не оставите, правда?" – Порошенко розповів про дзвінок мами бійця АТО, яка живе в ОРДЛО
Наступний матеріал
"На руках носять": як школа перетворила життя 10-річної Насті на візку на казку
Loading...

Реєстрація авто: покроковий відеоурок від кервіника Головного сервісцентру МВС

На Сумщині відкрили одразу два оновлених сервісних центри МВС

Онлайн-тестування з ПДР: "іспит" склали вже понад 10 тисяч раз