Розгін Майдану
Розгін Майдану відкриті джерела

Прокурор-антимайданівець розслідує злочини проти Майдану – ЗМІ

Крім того, журналісти програми виявили дещо парадоксальну ситуацію в майнових деклараціях прокурора і його дружини

Прокурор Павло Головко, який у 2014 році виступав в суді проти активістів Революції Гідності, сьогодні працює в Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ, який розслідує саме злочини проти Майдану.

Про це йдеться в розслідуванні "Прокурори Майдану" для програми "Наші гроші".

Зокрема, журналісти нагадали, що прокурор Головко виступав проти активістів майдану Романа Тисівського і Едуарда Крижанівського.

"Суд проходив надзвичайно швидко. Не минало, мабуть, півтори хвилини, як люди виходили. Всіх – під одну печатку, і відправляли туди – на Лук’янівку", – розповів Крижанівський.

Дружина Павла Головка – Аліна Головко – також виступала в суді проти активістів Революції.

Ще під дівочим прізвищем Мінчук клопотала про тримання під вартою 72-річного пенсіонера Миколи Пасічника. Його затримали у Києві 22 січня і сильно побили.

"До самого вечора нас тримали роздягнутих, двері настіж, на вулиці – мороз. Аж на другу ніч нас привезли в суд. Суд був вночі. Я сидів за ґратами і кров на вусах обламував", – розповів про своє затримання Микола Пасічник.

Окрім того, Мінчук-Головко 25 січня просила суд взяти під варту іншого активіста – Василя Слівінського.

Зазначимо, що всі перелічені ухвали відсутні у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень.

Нині Павло Головко працює старшим слідчим у Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ, який займається саме розслідуваннями злочинів проти Майдану і Революції.

При цьому у своїй анкеті доброчесності цей прокурор зазначив, що не вчиняв дій, які компрометували б його або прокуратуру загалом і які б змусили сумніватися в його об’єктивності і незалежності. Так само анкету заповнила і Аліна Головко, яка нині працює в Київській місцевій прокуратурі №6 (Печерський район).

Коментуючи цей парадокс, начальник Департаменту Сергій Горбатюк пояснив, що має обмежений вплив на добір кадрів у цей підрозділ.

"Це не є зовсім правильним. Але ми виходимо з тієї ситуації, в яку нас поставили. Нам же спочатку в групу виділяють людину. Тобто ми просимо чи прокуратуру міста, чи іншої області: "Надайте людей, які можуть працювати". Тут не ми вирішуємо. Ми за людиною певний час спостерігаємо, виходячи з її професійних якостей. І після того приймаємо рішення про взяття у штат", – сказав він.

При цьому Сергій Горбатюк наголосив, що бере на себе відповідальність за взяття у штат Павла Головка.

"У даному випадку ми прийняли таке рішення. Ну і очікуємо на певну порцію критики. Але це наша відповідальність", – пояснив начальник Департаменту спеціальних розслідувань.

Крім того, журналісти програми виявили дещо парадоксальну ситуацію і в майнових деклараціях Павла Головка і його дружини. Так, у цьогорічних деклараціях вони вказали нову нерухомість, придбану в червні минулого року – два будинки в с. Велика Бугаївка біля Києва.

Адекватна ринкова ціна такої нерухомості становить не менше 1,3 мільйона гривень. При цьому в декларації вартість нерухомості не вказана. Місячна зарплата прокурорської сім’ї, тим часом, становить не більше 30 тис. гривень на одного.

Не могли вони придбати нерухомість і на заощадження: якщо торік у декларації Головки вказували, що мають 1,3 мільйона гривень готівкою, то цього року заощадження не лише не зменшилися, а навіть зросли на 100 тис. гривень.

І Павло Головко, і його дружина Аліна відмовилися коментувати як декларації, так і справи про активістів Революції.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
День гідності та свободи
/
/
/
/

Попередній матеріал
Під Києвом від вибуху в житловому будинку рознесло чотири квартири – подробиці
Наступний матеріал
ЮНІСЕФ виділив 4,5 млн євро гуманітарної допомоги Луганщині
Loading...

У Києві вшановують перших загиблих героїв Майдану – включення

У Генпрокуратурі розповіли про те, що шукали в "Укргазвидобуванні"

Конфісковані "гроші Януковича" можуть відсудити офшорні фірми – ГПУ

$500 тисяч хабара для детектива НАБУ: розшукуваний депутат-підозрюваний відреагував у мережі

ГПУ відкрила справу через священиків УПЦ МП, які відмовилися відспівувати дитину

5 канал - трансляція наживо