Юрій Луценко
Юрій Луценко 5 канал

Луценко назвав два "великих блоки" у справі щодо злочинів проти Майдану

За словами генпрокурора, нині слідство щодо подій Революції Гідності завершене на 80%

Ключові справи нижчої ланки виконавців злочинів проти Майдану 2014 року практично завершені. А от середню та вищу ланку, представники якої нині втекли, можна засудити лише заочно. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко в ефірі ZIK.

"Справа Майдану є справою номер один. У ній є два великих блоки. Перший з них – притягнення до відповідальності людей, які є на території України. Як правило, це є рядові і середнього рівня виконавці злочинного наказу про розстріли мирних людей на Майдані. Усіх, кого вдалося встановити, затримати, пред’явити обвинувачення – знаходяться у судах. Це 280 осіб, вдумайтесь, у різних кваліфікаціях!" – зазначив генеральний прокурор.

"Середня і вища ланка, як вам відомо, втекла до Москви і подекуди на тимчасово окуповану територію", – додав він.

Також Луценко розповів, що у справах Януковича, Захарченка, Якименка слідство щодо державної зради завершене. Суд дав дозвіл на їх заочне засудження.

"Це означає, що вже наступного року за розстріл Майдану почнеться процес і над цими трьома. Також завершено слідство, ми отримали або чекаємо останньої відповіді з суду щодо Азарова, Арбузова, Ставицького, Клюєвих і десятків інших людей. Таким чином, я можу сказати, що основні справи Майдану і щодо виконавців, і організаторів – тут слідство завершене на 80%", – повідомив очільник ГПУ.

Він зауважив: "Безумовно, ще є чим займатися і кожен керівник слідства, звичайно, хоче більше підлеглих, але у мене в головному слідчому управлінні 150 слідчих. Ми також не можемо три роки тримати людей тільки на цих справах".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
День гідності та свободи
/
/
/
/

Попередній матеріал
Держдеп США: гуманітарна ситуація на Донбасі найгірша за останні 3 роки
Наступний матеріал
"Прочекали 16 годин у холоді": новий вагон УЗ зламався під час рейсу з Австрії
Loading...