www.gp.gov.ua

Конфісковані "гроші Януковича" можуть відсудити офшорні фірми – ГПУ

Такі фірми можуть звернутися до європейських судових установ для повернення коштів президента-утікача

Офшорні фірми можуть відсудити конфісковані гроші екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомив керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає УНІАН.

"Звичайно, якщо є фірми, які оскаржують і які отримають відмову у цьому, і які можуть бути добросовісними так званими набувачами, дійсно вони можуть звертатися до європейських судів і розраховувати, що європейський суд буде до них дослухатися", – зазначив прокурор.

Крім того, він прокоментував витік інформації щодо конфіскованих $1,5 млрд "грошей Януковича" телеканалу Al Jazeera. За його словами, ГПУ не може відкрити справу за цим фактом, а йому особисто нічого не відомо про те, яким чином рішення суду про конфіскацію "грошей Януковича" було засекречено, скільки людей мали доступ до нього і яким чином відбувся витік інформації закордонним ЗМІ.

"На сьогоднішній день – з 20 листопада – слідчі ГПУ втратили повноваження реєструвати будь-які провадження, і Верховна Рада не воліє їх продовжувати. Відповідно, Генпрокуратура не може зареєструвати провадження за цим фактом", – заявив Горбатюк. 

Він також додав, що тепер фактами витоку інформації має займатися поліція або Служба безпеки України. 

Крім того, у ГПУ уточнили, що відповідний вирок про конфіскацію коштів, про яку повідомила Al Jazeera, потрібно уточнити. "На сьогоднішній день такого підтвердження від держави немає", – нагадав керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ. 

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що телеканал Al Jazeera опублікував рішення Краматорського районного суду щодо так званих грошей Януковича, яке було засекречене владою. Згодом у ГПУ пояснили, навіщо засекретили рішення суду про конфіскацію $1,5 млрд Януковича.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Литві під час телемарафону зібрали понад 82 тис. євро на гуманітарну допомогу для Донбасу
Наступний матеріал
"Віртуальна аудиторія": як на Одещині навчатимуться неприщеплені від кору діти
Loading...