5.ua

Прокуратура виявила численні порушення прав психічно хворих громадян України

  Органами прокуратури України проведено перевірк щодо режиму, умов тримання лікування осіб, до яких судом застосовано примусові заходи медичного характеру у психіатричних закладах МОЗ України. Про це 2 квітня повідомили в прес-службі Генпрокуратури України.

  Як повідомили у Головному управлінні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень, перевірками виявлено численні порушення прав вказаної категорії осіб.

  "У переважній більшості психіатричних закладів виявлені порушення щодо оформлення відповідних документів хворим особам, а саме паспортів громадян України, через що вони позбавлені права на отримання соціальної допомоги та пенсії. При цьому, належні заходи щодо їх оформлення працівниками та керівництвом закладу не вживаються", - підкреслили в ГПУ.
  Також повідомляється, що прокурорськими перевірками встановлено: майже у кожній третій палаті відділень зі звичайним, посиленим та суворим наглядом психіатричних лікарень не створено належні умови для тривалого перебування людини. Немає необхідної кількості сантехнічного обладнання та меблів, зокрема, для зберігання особистих речей і засобів особистої гігієни.

  Загалом за результатами виявлених порушень законів прокурорами внесено понад 70 документів реагування. На даний час до відповідальності притягнуто понад 50 службових осіб. На усунення виявлених правопорушень Генеральною прокуратурою внесено документи реагування до Міністерства охорони здоров’я України та до Департаментів, які підпорядковані Міністерству внутрішніх справ України.

  Окрім цього, ініційовано "питання щодо розробки МВС та МОЗ України у відповідності з вимогами вітчизняного законодавства міжнародних норм і стандартів спільних нових нормативно-правових актів, які регламентуватимуть організацію та забезпечення режиму тримання хворих, охорону приміщень і територій відповідних відділень, а також порядок виконання обраного судами запобіжного заходу у виді поміщення особи до психіатричного закладу".

  Попередній матеріал
  Марчук: Росія і надалі намагатиметься дестабілізувати Україну
  Наступний матеріал
  Міграційна служба України анулювала бланки паспортів у Криму
  Теги:
  Loading...