svoboda.org

Про підготовку вбивства Шеремета Україну попереджали ще за Януковича – у 2012 році

  Читайте по-русски
  Самого журналіста про можливий замах – також попереджали

  Про підготовку вбивства журналіста Павла Шеремета українську владу попереджали ще у 2012 році. Проте, та ніяк не відреагувала. Про це у інтерв'ю російському виданню "Новая газета" розповів колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар.

  Саме він нещодавно оприлюднив аудіозаписи, які свідчать, що білоруські спецслужби можуть бути причетними до загибелі Шеремети.

  На питання журналіста, чому українські спецслужби не відреагували на попередження – Макар відповісти не зміг. Але запевнив, що ще 8 років тому році інформацію про підготовку вбивства передали Україні, Росії та навіть білоруському МЗС.

  "У 2012 році Павло ще тільки збирався переїжджати в Україну. Але я знаю, що інформація була передана і в Російську Федерацію, і в Україну, і навіть в білоруське МЗС. До речі, тоді Вадим Зайцев і був знятий з посади голови КДБ", – уточнив Макар.

  За словами Макара, самого Шеремета про можливий замах на нього також попереджали. Інформацію йому передав Олег Алкаєв – колишній начальником Мінського СІЗО. Адже журналіст у співавторстві з ним свого часу написав книгу.

  За словами колишнього білоруського "алмазівця", Шеремету загрожувала небезпека, оскільки він активно розслідував вибух у мінському метро в 2011 році, і був подразником для диктаторського режиму Білорусі.

  Макар також розповів, що отримав запис від своїх анонімних джерел у КДБ Білорусі тоді ж, коли він був зроблений, у 2012 році.

  Нагадаємо, на плівках, які оприлюднив Макар, чутно голос, схожий на голос ексочільника КДБ Білорусі Вадима Зайцева. У діалогах, датованих 2012 роком, учасники обговорюють наказ президента Олександра Лукашенка підірвати журналіста Павла Шеремета. Через 4 роки, 20 липня 2016 року, він загинув у центрі Києва внаслідок вибуху автомобіля, яким кермував.

  Нині Україна проводить експертизу плівок. Зокрема, порівнюватимуть голос із публічних виступів ймовірного фігуранта записів – із голосом на аудіо.

  Попередній матеріал
  Снігопад в Іспанії: кількість жертв зросла – у 50 регіонах оголосили найвищий рівень небезпеки
  Наступний матеріал
  Авіакатастрофа в Індонезії: знайдено місце розташування чорних скриньок літака
  Loading...

  МВС: експерти вже аналізують "білоруські аудіозаписи" про вбивство Шеремета

  Убивство Шеремета: поліція готова їхати до білоруського ексспецназівця, який опублікував запис

  Вбивство Шеремета: що стало відомо з аудіозаписів, оприлюднених білоруською опозицією – сюжет

  Оприлюднені плівки щодо вбивства Шеремета вже пройшли експертизу та чекають на біометричне дослідження

  Адвокат Антоненка відреагував на оприлюднені плівки стосовно вбивства Шеремета – ексклюзив

  Образив Лукашенка: у мережі опублікували розмови білоруських силовиків про вбивство Шеремета – відео