president.gov.ua

Порошенко звільнив двох суддів за порушення присяги під час Революції Гідності

  Внаслідок неправомірних дій одного з суддів громадянин став інвалідом III групи

  Президент Петро Порошенко підписав Укази про звільнення з посади суддів Шевченківського районного суду міста Києва Світлани Гайдук та Наталії Гриньковської у зв'язку з порушенням ними присяги судді. Про таке повідомляє прес-служба Президента.

  Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції встановила, що суддя Шевченківського районного суду міста Києва Світлана Гайдук під час Революції Гідності, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком 60 днів до громадянина В. Загоровка за підозрою у організації масових заворушень, а також активній участі у масових заворушеннях (частина перша статті 294 Кримінального кодексу), грубо порушила вимоги кримінального процесуального законодавства (ст. 177, 178, 194, 206 КК України). Зокрема, застосувала до В. Загоровка занадто тяжкий запобіжний захід без наявної обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінального правопорушення, не довела ризиків перешкоджання кримінальному провадженню з його боку", – йдеться у повідомленні.

  Окрім того, суддя проігнорувала порушення прав підозрюваного під час затриманні. Внаслідок неправомірних дій судді Гайдук, указаний громадянин став інвалідом III групи, оскільки, перебуваючи під вартою, не міг своєчасно отримати належного лікування травм, завданих йому під час затримання. Ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, суддя не забезпечила дотримання приписів КПК України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини.

  Що ж до Наталії Гриньковської, то під час Революції Гідності суддя також порушила вимоги кримінального процесуального законодавства (ст. 183 КПК України), застосувавши до громадянина В. Гарагуца занадто тяжкий запобіжний захід без наявної обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінального правопорушення та проігнорувала порушення прав підозрюваного при затриманні. Крім того, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суддя Гриньковська так само не забезпечила дотримання приписів КПК України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини.

  Крім того, суддя Гриньковська під час притягнення до адміністративної відповідальності на підставі статті 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання водіями вимог працівників міліції про зупинку транспортних засобів) громадян О. Цибенко, О. Жиленкова, С. Багінського, В. Пономарьова, О. Товчигречко та О. Бобіна не вжила заходів для повного, об'єктивного та всебічного з'ясування кожної справи, що свідчить про необ'єктивний та упереджений розгляд справ щодо зазначених осіб та є порушенням присяги судді.

  Як повідомляв 5.ua, 16 вересня 2016 року Порошенко звільнив одразу шість суддів

  Попередній матеріал
  У Москві в ДТП загинув екс-футболіст київського "Динамо"
  Наступний матеріал
  Окупанти в ході військових навчань втопили три БМП – розвідка
  Loading...

  Депутати звільнили майже півтисячі суддів

  Порошенко звільнив одразу шість суддів

  ГПУ візьметься за суддів КСУ, що сприяли в узурпації влади Януковичем – Луценко

  Директор НАБУ: Після перевірки декларацій 30% суддів не перепризначили на посади

  Рада звільнила 12 суддів, які працювали на бойовиків

  Депутати звільнили понад півтисячі суддів