5 канал

Представник ООН: На сьогодні у світі недостатньо знають про кримських татар

Дуже важливо асоціювати кримських татар як корінний народ Криму, тому що це дає їм такі колективні права, які національні меншини не мають, зазначив Олівер Лооде

На сьогодні світове співтовариство недостатньо знає про кримських татар. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив член постійного форуму ООН з питань корінних народів Олівер Лооде.

"Якщо дивитися зараз на ситуацію в глобальному плані, хоча про кримських татар знають вже більше, ніж 3 роки тому, все-таки не знають достатньо. І деякі ключові знання відсутні або, скажімо так, їх недостатньо. Наприклад, статус кримських татар як корінного народу Криму. Не всі думають, що кримські татари – корінний народ. Наприклад, навіть у Раді з прав людини в Женеві деякі країни, які говорять про кримських татар, використовують термін національної меншини чи якась етнічна група, чи община", – зазначив він.

Лооде додав: "З точки зору кримських татар, а також України, дуже важливо асоціювати кримських татар саме як корінний народ Криму, тому що це дає кримським татарам такі колективні права, яких у національних меншин просто немає".

Нагадаємо, як заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Україна має затвердити за кримськими татарами статус корінного народу.

Попередній матеріал
Онищенка оголосили у всеукраїнський розшук – ЗМІ
Наступний матеріал
Скандальний суддя Чаус, якого схопили на хабарі $150 тис., від сьогодні пішов у відпустку
Теги:
Loading...

Російські окупанти хочуть заборонити кримським татарам молитися за померлих – муфтій Ісмагілов

Україна закликає світову спільноту не допустити повторення геноциду кримськотатарського народу

Російські окупанти хочуть заборонити кримським татарам домашні релігійні обряди

У Сімферополі штурмують офіс захисників кримських татар – адвокат

Порошенко привітав кримських татар з Днем національного прапора

5 канал - трансляція наживо