firstsocial.info

Україна закликає світову спільноту не допустити повторення геноциду кримськотатарського народу

  в МЗС України висловили переконання, що утиск державними органами РФ і організація етнічних та політично мотивованих переслідувань кримських татар на тимчасово окупованій українській території "є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу"

  З нагоди Міжнародного дня корінних народів світу МЗС України знову привернула увагу світової спільноти до системного тиску на кримськотатарський народ і репресії проти громадян України за національною ознакою з боку держорганів РФ на території тимчасово окупованого Росією Криму. Відповідну заяву сьогодні оприлюднила прес-служба МЗС.

  "Звертаємося до міжнародної спільноти із закликом засудити дії окупаційної влади, докласти необхідних зусиль для захисту кримських татар від дискримінації та переслідувань з боку Російської Федерації та не допустити повторення геноциду кримськотатарського народу, який 70 років тому вже пережив трагедію примусової депортації", – йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства.

  При цьому в МЗС України висловили переконання, що утиск державними органами РФ і організація етнічних та політично мотивованих переслідувань кримських татар на тимчасово окупованій українській території "є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу".

  "Впевнені, що всі винні в окупації та протиправній спробі анексії Криму, а також системних і широкомасштабних порушеннях прав людини на українській тимчасово окупованій території будуть притягнуті до відповідальності. Україна не припинить докладати всіх своїх зусиль для повної деокупації території Криму та відновлення суверенітету й територіальної цілісності, а також закликає партнерів посилити свій тиск на країну-окупанта", – заявили в українському зовнішньополітичному відомстві.

  Водночас у МЗС наголосили, що, підтверджуючи відданість принципам поваги прав і основних свобод людини, які відображені, зокрема, в Декларації ООН про права корінних народів, Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх національних меншин країни. А також "гарантує захист і реалізацію невіддільного права на самовизначення кримськотатарського народу в складі суверенної та незалежної Української держави і визнає меджліс кримськотатарського народу, виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу, як повноважний орган кримськотатарського народу".

  Як повідомляв 5.ua, 4 серпня 2016 року в Сімферополі штурмували офіс захисників кримських татар

  Попередній матеріал
  Дейнега про ситуацію на Донбасі: Протягом наступних двох тижнів стане ясно, що на нас чекає
  Наступний матеріал
  Активісти пікетують Оболонський суд: триває засідання у справі екс-бійців "Торнадо"
  Теги:
  Loading...
  Україна стягує військову техніку до адмінмежі з Кримом – Генштаб

  Україна стягує військову техніку до адмінмежі з Кримом – Генштаб

  Україна підвищила рівень загрози через дії РФ у Криму – Скібіцький

  Україна підвищила рівень загрози через дії РФ у Криму – Скібіцький

  Озброєні російські силовики перевіряють автобуси в окупованому Криму

  Озброєні російські силовики перевіряють автобуси в окупованому Криму

  Російські військові збільшили активність на адмінмежі з Кримом – Держприкордонслужба

  Російські військові збільшили активність на адмінмежі з Кримом – Держприкордонслужба

  В окупованому Криму відбувається ротація російських військ – ДПСУ

  В окупованому Криму відбувається ротація російських військ – ДПСУ

  5 канал - трансляція наживо