ukr.segodnya.ua

Російські окупанти хочуть заборонити кримським татарам домашні релігійні обряди

  Муфтій України вважає, що таким втручанням в релігійне життя людей, російська влада прискорюють "загибель цієї недоімперії"

  Російські окупанти в Криму хочуть заборонити кримським імамам проводити традиційні похоронні й поминальні обряди будинку. Про це повідомив муфтій духовного управління мусульман України Умма Саід Ісмагілов на своїй сторінці у Facebook.

  "Кримським імамів натякнули на те, що традиційні похоронні й поминальні обряди, що відбуваються вдома, будуть поза законом. Такі зібрання, де читається Коран і молитви за померлого, не забороняли навіть під час Радянського Союзу. Я з дитинства бачив, як люди похилого віку збиралися у нас вдома, щоб помолитися за померлого", – зазначив муфтій України.

  Ісмагілов нагадав, що в ті часи, коли в Україні не було жодної мечеті, і не можна було відкрито проводити ніяких мусульманських обрядів, це було єдине, що залишалося у людей від віри батьків.

  "Але сучасна Росія зазіхає навіть на побутову релігійність. Вже і вдома буде не можна помолитися за батьків, разом з іншими родичами", – написав муфтій.

  "Такими діями, таким втручанням в релігійне життя людей, російська влада прискорюють загибель цієї недоімперіі. Не можна у людей відбирати компоненти національної та релігійної ідентичності, адже людей буде не зупинити, коли їм нічого буде втрачати, крім ланцюгів", – наголосив муфтій України.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 7 серпня 2016 року, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаровпрокоментував скупчення техніки РФ на півночі Криму. Він заявив, що Москва намагається придушити моральний опір в Криму.

  Попередній матеріал
  Сьогодні в Україні відзначатимуть День військ зв'язку
  Наступний матеріал
  Український гімнаст Радівілов у "коронному стрибку" вийшов у фінал Олімпійських Ігор – відео
  Теги:
  Loading...

  В Крим через Керч зайшли колони російської військової техніки – відео

  Пункт пропуску "Каланчак" на адмінмежі з Кримом "повністю заблокований" – ДПСУ

  ДПСУ: Окупаційна влада Криму частково відновила роботу двох пунктів пропуску

  В окупованому Криму на дорогах встановлюють блокпости - ЗМІ

  Окупанти заблокували пропуск громадян з материкової України до Криму – ДПСУ

  Кремль відриває Крим від України і закриває проект "Велика Новоросія" – експерти про підпорядкування Криму ПФО РФ