Правозахисниця повідомила, скільки українців знаходиться в заручниках у Кремля

У списку Letmypeoplego, який веде Євромайдан SOS, наразі 29 людей

Про це в ефірі "5 каналу" повідомила голова правління центру громадських свобод Олександра Матвійчук.

"У списку Letmypeoplego, який веде Євромайдан SOS, наразі 29 людей. 14 із них знаходяться на території Російської Федерації та 15 на території окупованого Криму. Звісно, ми не можемо стверджувати, що це є повний список. Це ті люди, про політичний характер переслідувань яких нам відомо. Із них щонайменше двоє знаходяться у дуже складному стані здоров'я", – повідомила правозахисниця.

Вона зазначила, що це Станіслав Клих – фігурант "чеченської справи", проти якого зараз порушена друга кримінальна справа за неповагу до суддів та прокурора, нібито він назвав його якимось брутальним словом.

"Так, Станіслав Клих, який пройшов разом з Миколою Карпюком через страшенні тортури, на жаль, тепер страждає від їхніх наслідків. Він має проблеми з психічним здоров'ям. Йому давали якісь препарати невідомі, і його адвокат Марина Дубровіна надсилала запит, щоб зрозуміти, якими препаратами годують її підзахисного, проте відповіді вона не дочекалася", – додала вона.

"І другий фігурант, який проходить по справі кримських терористів, Олексій Черній. Який відбував покарання у Магадані, йому присудили 7 років позбавлення волі. Нещодавно стало відомо, що його привезли для психологічного огляду. Під час слідчих дій і до Афанасьєва, і до Чернія не допускали незалежних адвокатів та консулів, і був період коли він знаходився на утриманні в "Бутирці", - повідомила Матвійчук.

Попередній матеріал
Лідера терористів ІДІЛ убито під час авіаудару сил коаліції
Наступний матеріал
В Авдіївці українські військові готуються до наступу російських бойовиків

Геращенко розповіла, скільки українських політв'язнів залишається в тюрмах РФ

Геращенко: Очікуємо позитивних новин щодо ще двох політв'язнів

Солошенко й Афанасьєв прибули до Києва – перші фото

Афанасьєв і Солошенко приземлилися в "Борисполі" – "швидкі" повезли їх до Києва