Експерти наголошують: податкова, пенсійна, медична, адміністративна реформи ігнорують елементарні потреби людей і призводять до іще більшого зубожіння. Серед негативних тенденцій минулого року - порушення екологічного права. Згідно поданого звіту, про це свідчать масові протести на сході країни та у столиці. Люди скаржилися на збільшення викидів шкідливих речовин і як наслідок погіршення здоров`я та виступали проти намірів влади звести гідроелектростанції у Карпатах та добудувати реактори на Хмельницькій АЕС. Чи не єдиним позитивним моментом експерти назвали ухвалення кримінально-процесуального кодексу. Але, за словами фахівців, це лише ложка меду в діжці дьогтю.
Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи: "Гірше стало із ситуацією свободи слова, свободою совісті і релігії, і головне - ще гірша стала ситуація із здійсненням головних економічних і соціальних прав. Оскільки жити тим самим маленьким українцям, про яких так піклується наша влада, стало ще гірше".
Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсинської спілки з прав людини: "Проблеми катувань, неналежного розслідування катувань, позбавлення життя, які вчиняються правоохоронцями, представниками державних органів - це свідчить про те, що прокуратура не здатна, не хоче і не буде розслідувати такі злочини. Ця доповідь і альтернативні є впливовим важелем на формування думки міжнародних інституцій про те, що відбувається в Україні".