27 травня Україна вперше з Європою відзначає день працівника екстреної медичної допомоги. Нині, у військовий час, медики "екстренки" працюють, ризикуючи власними життями, заради порятунку інших. Навантаження на екстрену медицину зросло навіть у тилових регіонах, де бойових дій немає. Адже там отримують допомогу пацієнти з гарячих точок. У допомогу медикам держава передала два десятки новеньких реанімобілів з усім необхідним обладнанням.
Новеньку автівку швидкої оглядає фельдшер Михайло. Каже, що вона максимально укомплектована, а отже, дасть змогу врятувати більше життів, що вкрай важливо в умовах воєнного часу.
"Звичайно, трішечки змінилась робота, бо люди занепокоєні і навіть, якщо почули десь сторонні звуки, звичайно, кожен з нас хвилюється, тому ми з розумінням ставимось, але під час повітряної тривоги ми виїжджаємо лише на екстрені виклики", – каже фельдшер Михайло Могилястий.
Для підсилення швидкої допомоги на Черкащині, держкоштом закупили два десятки автівок. Вартість одного такого автомобіля – понад 1,5 млн гривень. Усі машини будуть передані в райони, де вони найнеобхідніші.
"В екстреній медичній допомозі виокремлена служба медицини катастроф, на Черкаську область таких бригад 10-11, з цих автомобілів 9 ідуть безпосередньо на медицину катастроф, це бригади такі, як зазвичай, але вони мають деяку специфіку у своїй роботі, яка пов'язана із катастрофами", – наголосив директор Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.
У воєнний час медикам черкаської швидкої додалося роботи за межами області. Адже є чимала потреба допомагати регіонам, де фахівці на всі виклики не встигають.
"Наші співробітники саме нашої "екстренки" надають допомогу за межами Черкащини, зокрема в тих регіонах, що межують з окупованими територіями, неодноразово такі виїзди здійснювались саме для надання первинної меддопомоги, в тому числі і пораненим мешканцям тих регіонів", – зауважив голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
Від початку війни в черкаських медиків побільшало роботи через наплив переселенців та депресивні стани пацієнтів. Тож на рівні колег, які в гарячих точках, борються за здоров'я кожного пацієнта.
"Знаючи своїх колег, все буде Україна, віримо в наших хлопців, віримо у перемогу, все буде круто, а ми допомагаємо, навіть волонтеримо тихенько самі по собі, все буде добре", – підсумувала фельдшерка Людмила Пустосвіт.
Одночасно з роботою на швидкій фахівці експертної служби постійно удосконалюють професійну майстерність із надання першої домедичної допомоги. Цього року поновили навички вже більш як 2 тисяч медиків.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"
Читайте також: Унікальна операція: українські медики видалили роздроблені нирки двом військовим у польовому госпіталі
Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.
Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.
Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.
Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.
ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/
ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
Разом до перемоги над російськими окупантами!
Слава Україні! Героям слава!