Пожежі на Луганщині: яких наслідків чекати та хто відповідатиме

Пожежа на Луганщині 5 канал / Час. Підсумки тижня
Слідство розглядає кілька версій причин масштабних пожеж у Луганській області

Що відчуває людина, у якої згорів будинок? Наша луганська кореспондентка Вікторія Ковальова точно знає, адже пожежа, яка вирувала цього тижня на Луганщині спалила і її подвір'я. 

Спалені гектари землі, тисячі загиблих тварин, є людські жертви. Офіційно вже підтвердили 11. Страшні наслідки. Загалом слідство розглядає кілька версій, чому це сталося: від самозаймання трави та лісу через погодні умови до поширення вогню після обстрілів бойовиків. Останню версію підтверджують відеодокази. На них видно, як терористи підпалюють суху траву. Хто має зробити висновки з трагедії і що пообіцяв уряд постраждалим? Про це та не тільки – в сюжеті "Підсумків тижня".

19 гектарів згорілого лісу, три сотні спалених домівок, щонайменше семеро загиблих. Так палала
Луганщина. Смертельно гаряче стало в середу. Від лінії фронту шаленим вітром вогонь розкидало на кілометри. Ближче до вечора вже горіли всі села навколо Сєвєродонецька. Офіційно влада повідомить про евакуацію півтори сотні людей. Насправді ж їх було кілька тисяч. Кожен як міг самостійно вибирався з вогняної пастки.

Притулок погорільцям надали в кількох школах Новоайдара та Сєвєродонецька. Ранком четверга
мешканці тих сіл, де вдалося приборкати полум’я, поволі роз’їжджаються розбирати завали. До
Воронова досі дорога закрита. Там де ще вчора була вулиця зараз пустир з руїнами. Зорієнтуватися, які з них твої, майже неможливо. 

Очевидці розповідають, вітер був такої сили, що зривав з будинків дахи й ще більше розносив полум’я. Самотужки боротися з вогнем люди не могли.

Наслідки пожежі на ЛУганщині
Наслідки пожежі на ЛУганщині5 канал / Час. Підсумки тижня

Поки в Сиротиному чиновники дають коментарі, масштабна пожежа розгортається у Станиці
Луганській. Горить навіть контрольно-пропускний пункт.

Наслідки пожежі на Луганщині
Наслідки пожежі на Луганщині5 канал / Час. Підсумки тижня

У Станично-Луганській райдержарміністрації одразу повідомлять, що причиною пожежі стали окупанти. Мовляв, підпалили траву трасуючими кулями. На іншій ділянці, де теж горіло, вояки навіть встигнуть зазняти підпал.

"Була група людей. Дивишся, як ідуть в одну сторону, й за ними розгорається вогонь. Чим вони його підпалювали, не було видно, ми цього не знаємо", – зазначив військовослужбовець ЗСУ Микола.

Пожежа на Луганщині
Пожежа на Луганщині5 канал / Час. Підсумки тижня

"Кримінальне провадження зареєстроване. Це була провокація чи які були причини, через що
сталися пожежі, я поки що не можу сказати. Професіонали мають сказати, правоохронці", – заявив президент України Володимир Зеленський.

Від початку року Луганщина горить вже втретє. Керівник області заспокоює погорільців, що алгоритм дій відпрацьований. За повністю втрачене житло – 300 тис., частково зруйноване – 50 тис.. Родини загиблих отримають по 200 тис. грн. Так, як і погорільці зі Смолянинового. Улітку уряд виділив більш ніж 50 млн грн на ліквідацію наслідків тієї пожежі. Тоді на 5 тис. га горіли ліс, село та дачне селище. У вересні загальна площа горіння перевищила 11 тис. га. Вогонь дійшов до трьох десятків населених пунктів.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, "Час. Підсумки тижня"

Попередній матеріал
"Іхтамнєт": за що звільнили Вітольда Фокіна та чи шукають йому заміну в ТКГ
Наступний матеріал
Війна на Кавказі: історія конфлікту і чому Нагірний Карабах не схожий на Крим та Донбас
Loading...