Розведення військ
Розведення військ 5 канал

"Повинно пройти повне виведення військ РФ": репортаж з 3-ї ділянки розведення сил на Донбасі

Читайте по-русски
За домовленостями, протягом трьох днів сторони мають відійти від нинішніх позицій на кілометр кожен у свій бік

Розведення сил від лінії розмежування на ділянці Богданівка-Петрівське, що на Донеччині, розпочалося. Сторони мають відійти від своїх колишніх позицій на кілометр кожен у свій бік. Процес ретельно відстежують представники ОБСЄ. Відведення вдалося розпочати не з першої спроби. Кореспонденти "5 каналу" спостерігали за ним від самого початку.

Богданівка-Новопетрівське - третя ділянка, на якій має відбутися розведення військ. Дванадцята година дня. Сторони запускають сигнальні ракети. О 12:20 починають процес.

"У нас тут працюють 6 спостережних постів на кожному зводному окружному пункті знаходяться шість офіцерів спільного центр координації з контролем припинення вогню і моніторингу розведення сил і засобів на ділянці розведення", - прокоментував  Олександр Борщевський , керівник української сторони Спільного центру контролю та координації припинення вогню.

За домовленостями, протягом трьох днів сторони мають відійти від нинішніх позицій на кілометр кожен у свій бік. Після цього має розпочатися розмінування територій та демонтаж фортифікаційних споруд.

"Розведення сил і засобів воно не є кінцевим. Воно повинно спонукати іншим діям. Безпосередньо рішення - будемо говорити прямо - воно приймається у Москві і від них залежить наскільки ефективно все це буде виконуватися. Тому ми готові, ми стоїмо на тому, що повинно пройти повне виведення військ і сил Російської Федерації, незаконних збройних формувань за межі державних кордонів російсько-українського і після цього відповідно дальше до дорожньої карти , яка формується", - пояснив Богдан Бондар, заступник командувача Об'єднаних сил.

Разом з журналістами за процесом розведення спостерігає маріупольська активістка.

"Якщо далі щось буде відбуватись, то тоді  наша сторона Україна має казати головне, що це сталося це, щоб спостерігала цілодобово міжнародна військова місія спостереження, інакше це все немає сенсу", - переконана Галина Одноріг, активістка.

Розведення на ділянці Богданівка-Петрівське вдалося не з першої спроби. Раніше планували на 7 жовтня та 4 листопада. Але від планів відмовилися через недотримання семиденного режиму тиші.  Так само не з першої спроби раніше вдалося відвести війська і на двох попередніх ділянках - в Станиці Луганській та Золотому. Проте 26 червня сили ЗСУ та бойовиків відійшли від Станично-луганського пішохідного мосту, а 29 жовтня - відступили від Золотого-4.

Попередній матеріал
"5 канал" очолив рейтинг українських телеканалів, які дивляться в ОРДЛО
Наступний матеріал
Курси української мови стають все популярніші серед іноземців: як це пояснюють самі учні

На ділянці Богданівка-Петрівське почалося розведення сил

Розведення сил: українська сторона запустила сигнальну ракету

У Богданівці-Петрівському готуються розвести війська: на іншій частині Донбасу – 11 ворожих обстрілів

7 днів тиші: українська сторона чекає сьогодні розведення сил на ділянці Богданівка – Петрівське

Прес-офіцер ОМБр заявив про переслідування через критику розведення військ

У СЦКК підтвердили, що окупанти запустили білу ракету в Петрівському